Zmarła córka brytyjskiego milionera. Sam kupił jej śmiercionośną "zabawkę". "To nasz anioł stróż"

Brytyjski milioner stracił swoją nastoletnią córkę. Dziewczynka zmarła przez śmiercionośną "zabawkę", którą sam jej kupił. Teraz wspomina jej śmierć i stara się, aby nieżyjąca córka była inspiracją dla innych.
Zobacz wideo Ziobro o śmierci 8-letniego dziecka: Jaki to jest poziom zezwierzęcenia!

Benjamin Goldsmith jest brytyjski finansistą i milionerem, a także działaczem ekologicznym. 42-latek doczekał się w sumie siedmiorga dzieci- Iris, Franka, Isaaca, Elizę, Arlo, Vitę i Vincenta, który ma osiem miesięcy. W 2019 roku świat obiegła smutna wiadomość, że 15-letnia wówczas Iris zmarła nagle w wypadku spowodowanym przez niebezpieczną zabawkę, którą ojciec nastolatki sam jej kupił. 

15-letnia córka milionera zmarła w wypadku. Przez jedną rzecz

15-letnia Iris zmarła podczas zabawy z koleżanką w rodzinnej posiadłości Cannwood w brytyjskim hrabstwie Somerset. Jak podaje portal Daily Mail, nastolatka jeździła wówczas quadem po okolicznych polach. W pewnym momencie pojazd się przewrócił i przygniótł Iris. Jej koleżanka nie ucierpiała, ale nie miała dość siły, aby podnieść quada. Niestety, zanim pomoc dotarła na miejsce wypadku, 15-letnia córka milionera zmarła. Ojciec nastolatki i jej matka od śmierci córki są w separacji, ale obydwoje utworzyli Projekt Iris jako hołd dla nieżyjącego dziecka. 

 

Nieżyjąca nastolatka kochała naturę. Teraz jest inspiracją dla innych

Zmarła tragicznie 15-latka od najmłodszych lat kochała naturę i zwierzęta. Nagrywała ptaki w locie, zachwyciła się zaskrońcem i jeździła konno. Jej ojciec przyznaje, że "była dzieckiem lasu" i mnóstwo czasu spędzała na podwórku. Dlatego uruchomiony po jej śmierci Projekt Iris skupia się na działalności proekologicznej i wspiera młodych miłośników przyrody z całego świata. Najstarsze dzieci milionera również są zaangażowane w inicjatywę rodziców, ale najmłodsze jeszcze nie wiedzą zbyt wiele o śmierci starszej siostry, która jest dla nich kimś w rodzaju Anioła Stróża. Więcej ciekawych artykułów o dzieciach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: