Od kiedy 300 plus? Pieniądze dostaną nie tylko dzieci, ale też dorośli

Od kiedy 300 plus? Co prawda dopiero zaczęły się wakacje i nikt już o szkole nie myśli, to jednak warto zapisać sobie ważną datę w kalendarzu. Już niedługo rusza nabór wniosków na dofinansowanie zakupu szkolnej wyprawki - Dobry Start. Na dodatkowe pieniądze mogą liczyć nie tylko dzieci, ale także i osoby dorosłe, które ukończyły 18. rok życia, ale nadal się uczą.

Od kiedy 300 plus? Nabór wniosków rusza już niedługo, a to właśnie termin złożenia dokumentów jest wyznacznikiem tego, kiedy pieniądze pojawią się na kontach bankowych. Chociaż dopiero co zaczęły się wakacje i nikt nie myśli już o szkole, to warto jak najszybciej wypełnić wniosek, aby mieć pewność, że pieniądze trafią jeszcze we wrześniu, aby przeznaczyć je na zakup szkolnej wyprawki. Przedstawiamy szczegóły. Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo "Tej elektrowni nie zamkniemy, niezależnie od decyzji TSUE". Adam Bielan w Bogatyni

Od kiedy 300 plus? Już niedługo rusza rządowy program Dobry Start

Od kiedy 300 plus? Wielu rodziców zaczyna się zastanawiać, kiedy mogą zacząć składać wnioski o dodatkowe świadczenie, jakim jest rządowy program Dobry Start. Kwota 300 zł ma wesprzeć ich w zakupie szkolnej wyprawki, jednak aby otrzymać pieniądze, należy wysłać dokumenty do ZUSu. Tutaj kluczową kwestią jest termin, który jest uzależniony również od wypłaty środków. Oznacza to, że im szybciej złożymy wniosek, tym prędzej otrzymamy pieniądze. Zatem kiedy rusza nabór?

Jak wynika z rządowej strony, nabór wniosków o świadczenie Dobry Start rusza już 1 lipca i potrwa do końca listopada. Przyjmowaniem wniosków o świadczenie dobry start, ich rozpatrywaniem oraz przyznawaniem i wypłatą tego świadczenia zajmuje się ZUS. Można to zrobić za pośrednictwem trzech kanałów:

  • przez Portal informacyjno-usługowy Emp@tia na stronie https://empatia.mpips.gov.pl/,
  • przez bankowość elektroniczną,
  • portal PUE ZUS.
Wnioski o świadczenie dobry start można składać do ZUS tylko drogą elektroniczną, a wypłata przyznanego świadczenia będzie odbywać się wyłącznie w formie bezgotówkowej, na wskazane konto bankowe

- podaje strona gov.pl.

Jednak składając wnioski, należy pamiętać, że im szybciej to zrobimy - pieniądze pojawią się jeszcze w sierpniu na podanych kontach bankowych. Złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Natomiast jeśli wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach (np. we wrześniu, październiku lub listopadzie), to wsparcie trafi do rodziny w ciągu kolejnych dwóch miesięcy od złożenia wniosku.

Świadczenie Dobry Start przysługuje nie tylko na uczniów chodzących do podstawówki. Otrzyma je każda, nawet pełnoletnia osoba, która nadal kontynuuje naukę - w liceum, technikum, szkole branżowej, czy zawodowej. Nie przysługuje ono jedynie dla dzieci chodzących do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole, a także studentów.

Więcej o:
Copyright © Agora SA