Za ile dni są wakacje 2023? W tym roku nie potrwają do 1 września. Rząd zmienił termin

Za ile dni wakacje 2023? To pytanie, jak bumerang, powraca dość często w okresie na krótko przed wakacjami. Na szczęście pozostało niewiele czasu. Uczniowie będą mieć także dłuższe wakacje, bo do ławek szkolnych wrócą dopiero w poniedziałek 4 września 2023 roku.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Za ile dni wakacje 2023? To pytanie najczęściej zadają uczniowie, którzy z wytęsknieniem czekają na letnie, a zarazem wolne dni od szkoły. Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich dzieci. Zakończenie roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami, a do rozdania świadectw pozostało już zaledwie kilkanaście godzin. 

Zobacz wideo Sylwia Bomba o spędzaniu wakacji bez dzieci. "Podróż bez dziecka jest połową podróży"

Za ile dni są wakacje 2023? Uczniowie się niecierpliwią

Za ile dni wakacje 2023? Uczniowie z wytęsknieniem czekają na ostatnie dni czerwca, które zwiastują upragnione zakończenie roku szkolnego. Przekroczyliśmy magiczną barierę ostatniego tygodnia szkoły i już teraz nie pozostało nic innego, jak odliczanie do oficjalnego zakończenia roku szkolnego. Jak się okazuje, pozostało już jedynie kilkanaście godzin, aby odebrać świadectwa i cieszyć się wolnym, letnim czasem z przyjaciółmi. Uroczyste zakończenie roku szkolnego już za dwanaście godzin. 

Jak obliczyć średnią ocen na koniec roku? Do czerwonego paska potrzeba mieć 4,75

Średnią ocen obliczamy za pomocą średniej arytmetycznej. Liczymy ją w ten sposób, że dodajemy wszystkie wartości, a następnie dzielimy otrzymaną sumę przez liczbę tych wartości. Niekiedy uczniowie popełnią błędy podczas obliczania średniej z konkretnego przedmiotu. Trzeba pamięć, że oceny za sprawdziany mają większą wartość, niż te za aktywność czy pracę domową.

Aby otrzymać świadectwo z czerwonym paskiem, należy mieć średnią co najmniej wynoszącą 4,75 i bardzo dobre zachowanie. Uczniowie, którym brakuje niewiele do osiągnięcia średniej arytmetycznej 4,75, powinni pamiętać, że mają szansę na poprawki. Warto wspomnieć o tym nauczycielowi, dzięki czemu oceni, czy nasz próby przełożą się na końcowy wynik na świadectwie.

Więcej o: