Pokazała do jakiego stanu córka doprowadziła pokój. "Sprzątanie zajęło mi 6 godzin"

Mama weszła do sypialni córki i załamała ręce. "Spędziłam 6 godzin sprzątając i segregując zabawki. Znów wygląda, jak pokoik małej dziewczynki" - wyznała kobieta.

Dzieci uczą się przez obserwację. Już od najmłodszych lat naśladują rodziców, zwracając uwagę na ich plan dnia, małe rytuały, a nawet ubiór. Niestety, zdarza się, że mimo najszczerszych chęci i starań, maluchy nie kopiują tych zwyczajów, na których szczególnie zależałoby rodzicom. Jedną z kwestii będących częstą przyczyną rodzinnych sporów jest nietrzymanie porządku. Zdarza się, że rodzicom wyjątkowo trudno jest namówić pociechy do sprzątania po sobie, nawet, jeżeli sami świecili przykładem.

Pokazała do jakiego stanu córka doprowadziła pokój

Więcej artykułów o tematyce parentingowej przeczytasz na stronie Gazeta.pl.

Zobacz wideo Wzruszające słowa Małgorzaty Rozenek-Majdan w Sejmie: Prawdopodobnie nigdy nie zostałabym mamą

Na TikToku zrezygnowana mama opublikowała filmik, na którym pokazała, co zastała po wejściu do pokoju córki. Biurko i krzesło były dosłownie zawalone ubraniami, torebkami, maskotkami i papierami. Pojedyncze elementy garderoby można było również znaleźć na podłodze, a wokół niepościelonego łóżka piętrzyły się zabawki. Kobieta postanowiła, że sama posprząta po swoim dziecku. "W takim stanie był pokój mojej córki, dopóki nie spędziłam 6 godzin sprzątając i segregując zabawki. Znów wygląda jak pokoik małej dziewczynki" - opisała kobieta. Na ostatnim ujęciu zaprezentowała również internautom efekt końcowy. Trzeba przyznać, że posprzątana sypialnia wygląda, jak zupełnie inne wnętrze.

Internauci współczują kobiecie

Pod nagraniem pojawiła się masa komentarzy. Niektórzy rodzice przyznali, że również mają problem z nauczeniem dziecka porządku. "Twoja córka ma talent gorszy mojej córki. Serio, nie wiem, czym my się przejmujemy skoro po jednym dniu ten pokój wróci do swojego stanu wyjściowego", "Doskonała robota! Niestety, dzieci bałaganią w trybie ekspresowym", "Trzeba przyznać, że ma naprawdę ładny pokój", "Będę wdzięczna jeżeli zechcesz się tak zając również pokojem moich dzieci" - pisali.

Więcej o: