Żeńskie imię, które nie kończy się na "a" i jest zaskakująco popularne. Oznacza "rozkosz"

Rodzice, rozważając wybór tego imienia dla córki powinni wiedzieć, że osoby je noszące cechuje ogromna wrażliwość i empatia, nie ma u nich zgody na krzywdę innych, zawsze chętnie służą pomocą tym, którzy jej potrzebują.

Więcej tematów związanych z życiem rodzinnym na stronie Gazeta.pl

Podstawowe formy polskich imion żeńskich kończą się na literę "a" - Alicja, Katarzyna, Dorota, Ewelina. Niełatwo spotkać imiona kończące się na inną literę. Należy do nich właśnie imię Noemi. Nie jest to wymysł nowoczesności, a imię pochodzenia biblijnego.  

Zobacz wideo Do jakiego specjalisty się udać, gdy podejrzewamy, że nasze dziecko ma jakieś zaburzenia? "Lepiej pójść do kogokolwiek, niż do nikogo"

Skąd się wzięło imię Noemi?

Imię Noemi, to imię żeńskie pochodzenia semickiego. Wywodzi się ono od hebrajskiego słowa, które oznacza: "moja rozkosz", "moja słodycz". W starotestamentowej Księdze Rut, Noemi była żoną Elimeleka z Betlejem, mieli dwóch synów. Często można się spotkać z jego inną formą - Naomi. Tak na imię ma brytyjska modelka popularna w latach 80. i 90. - Naomi Campbell.

Jakie cechy ma Noemi?

Uważa się, że osoby o tym imieniu cechują się wyjątkową szlachetnością, ogromną wrażliwością i empatią. Na co dzień pamiętają o pomocy innym, są przy tym bardzo uczciwe Chętnie angażują się w różnego rodzaju akcje charytatywne, w ich życiu pojawiają się epizody pomocy humanitarnej. Tak, jak na krzywdę ludzi, nie zgadzają się na krzywdę zwierząt.

Lepiej rozsądnie wybierać

Rodzice często chcą, żeby imię ich dziecka było oryginalne i wyjątkowe. Wyobrażają sobie, że gdy ich pociecha pójdzie w przyszłości do przedszkola i szkoły, nie spotka tam swojego imiennika lub imienniczki, a na tym im zależy. Niektórzy chcą, żeby imię było intrygujące, innym zależy, żeby dziecko dostało takie, jakie nosił bohater ulubionej książki lub filmu. W efekcie wybory bywają kontrowersyjne, pojawiają się problemy w urzędzie stanu cywilnego, urzędnik zwraca się z prośbą o rozstrzygnięcie do Rady Języka Polskiego. Warto w takich sytuacjach sobie uświadomić, że to, co nam się wydaje zabawne, oryginalne, dla dziecka może w przyszłości być kłopotliwe. Pamiętajmy więc, żeby imię nie było w żaden sposób prześmiewcze, ani obraźliwe, żeby dobrze brzmiało z nazwiskiem, żeby jego pisownia i wymowa nie były jakoś szczególnie trudne.   

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.