Kiedy wyniki matur 2023? Niebawem ważny termin. Maturzysto, sprawdź, jak zalogować się do systemu

Kiedy będą już znane wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych? Wbrew pozorom - już niedługo. Gdzie to można sprawdzić? Maturzysto, zobacz, jak zalogować się do systemu, aby sprawdzić wyniki egzaminów dojrzałości.

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Jakie panują emocje po maturze z języka polskiego? [SONDA]

Tegoroczne matury już dawno za nami, nawet egzaminy w dodatkowych terminach dobiegają już końca. Jednak na maturzystów czeka jeszcze jedna ważna rzecz - ogłoszenie wyników. Kiedy można się ich spodziewać i gdzie je można zobaczyć? Podpowiadamy. 

Kiedy będą już wyniki matur 2023? Oto najważniejszy termin dla maturzystów

Abiturienci przystępują do egzaminów w maju, a ci, którzy z ważnych powodów nie dadzą rady, mogą skorzystać z drugiego terminu w czerwcu. Mimo tej różnicy, wyniki obu grup uczniów będą ogłoszone w tym samym czasie - 7 lipca 2023 roku o godzinie 8.00. Jak sprawdzić, czy zdałeś? Jak podaje serwis OtoUczelnie.pl, w tym celu musisz się zalogować na stronę Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej (OKE) w systemie ZIU - wykorzystaj do tego dane, które otrzymałeś wcześniej od dyrektora szkoły. W razie zgubienia hasła możesz wygenerować nowe za pomocą opcji "nie pamiętam hasła". Po zalogowaniu się wybierz zakładkę "egzamin maturalny", gdzie możesz zobaczyć procentowe wyniki, a także poprawność swoich odpowiedzi z poszczególnych egzaminów. Trzeba też pamiętać, że tego samego dnia można będzie też odebrać już zaświadczenie o wynikach matury ze szkolnego sekretariatu. Można to zrobić osobiście, jak również upoważnić do tego inną osobę.

Wyniki matur 2023. Co zrobić, jeśli nie zdałeś egzaminu za pierwszym razem?

Co zrobić, jeśli nie zdałeś któregoś z egzaminów za pierwszym razem? Jeśli to tylko jeden przedmiot z puli obowiązkowych, możesz podejść do matury poprawkowej. Odbędzie się ona 21 (część ustna) i 22 (część pisemna) sierpnia 2023 roku. Aby móc do niej przystąpić, należy w ciągu siedmiu dni (do 14 lipca) od otrzymania wyników złożyć przewodniczącemu zespołu egzaminacyjnego pisemne oświadczenie. Wyniki poprawkowych egzaminów będą ogłoszone 8 września 2023 roku o godzinie 8.00. A co w przypadku niezaliczenia większej liczby przedmiotów, w tym dodatkowych? Wówczas można podejść do egzaminu dopiero za rok.

Więcej o: