Za ile dni wakacje? Czy wszystkie województwa zaczną wolne tego samego dnia?

Za ile dni wakacje? To pytanie ostatnimi czasy pojawia się dość często wśród rozmów uczniów, którzy nie mogą doczekać się wolnego od szkoły. To w zasadzie już ostatnia prosta jeśli chodzi o dwumiesięczną przerwę od nauki. Za mniej niż tydzień odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego, jednak czy wszystkie województwa zaczną wolne tego samego dnia?

Za ile dni wakacje? Wielu przemęczonych i przeciążonych nauką uczniów nie może się doczekać już końca szkoły. W większości placówek oceny zostały już wystawione, a to oznacza, że właśnie zaczęły się nieco luźniejsze dni, które głównie spędzane są na wycieczkach klasowych i wyjazdach. Za nieco ponad tydzień wybrzmi ostatni dzwonek, jednak czy dla wszystkich uczniów? Wyjaśniamy.

Zobacz wideo Zamieszanie z Sabalenką. "Pytania od Ukrainki przeżywała dużo mocniej"

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Za ile wakacje? Do końca szkoły zostało już tylko kilka dni

Za ile wakacje? To pytanie pada najczęściej jeśli chodzi o wolne od szkoły. Nic dziwnego, bo po prawie dziesięciu miesiącach intensywnej nauki, zmęczeni uczniowie wypatrują wolnego. Z niecierpliwością wyczekują zasłużonego wolnego, które już niedługo. Za nieco ponad tydzień odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023. Dla wszystkich uczniów - bez różnicy jaką szkołę kończą i z jakiego województwa pochodzą - wakacje rozpoczną się dokładnie za 9 dni. W piątek 23 czerwca odbiorą oni swoje świadectwa i pożegnają się z nauczycielami na ponad dwa miesiące.

W tym roku jednak czeka ich jeszcze miła niespodzianka. Wakacje potrwają znacznie dłużej, bo ku uciesze wielu, zostało przesunięte również rozpoczęcie roku szkolnego. Zgodnie z treścią rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 roku, wakacje 2023 potrwają do 3 września. Rok szkolny 2023/2024 rozpocznie się nie 1, a dopiero 4 września.

Oznacza to, że uczniowie zyskają jeszcze dodatkowe dni wolne we wrześniu, które w pełni mogą wykorzystać na odpoczynek i regeneracje.

Więcej o: