"Brzydkie" imię, ale piękne zdrobnienie. "Wręcz uważam pełną formę za obraźliwą"

Ile głów - tyle opinii. To samo tyczy się doboru imion dla nowo narodzonych dzieci. Te, które podobają się jednym rodzicom, nie zawsze muszą przypaść do gustu innym. Na jednym z forów internetowych wywiązała się ciekawa dyskusja odnośnie pewnego żeńskiego imienia. Posiada ono piękne znaczenie i jeszcze bogatszy rodowód, ale dla niektórych nadal pozostaje "brzydkie".

"Brzydkie" imię z pięknym zdrobnieniem? Czy to możliwe, aby pełna nazwa była odpychająca, a jej zdrobnienie już nie? Okazuje się, że tak. Jedna z użytkowniczek internetu skomentowała post dotyczący imion dla dzieci. Uważa ona, że jedno z nich jest szczególnie brzydkie. Mowa oczywiście o imieniu Barbara, która uważa je nawet za obraźliwe. Skąd ten pomysł?

Zobacz wideo Gawkowski: Lewica nie będzie siadała do konsultacji programu edukacyjnego razem z PiS-em

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

"Brzydkie" imię o pięknym zdrobnieniu

Zaznaczmy jedno. Każde imię jest piękne, nie ma lepszych i gorszych, brzydszych i piękniejszych. O ich wyborze decydują przede wszystkim przyszli rodzice, którzy wybierają je dla mającego urodzić się niedługo dziecka. I tu również decydują gusta, bo jak się okazuje, to co dla jednych jest uroczą nazwą, dla innych może okazać się obraźliwą formą. Potwierdza to jeden z komentarzy pewnej internautki, która jest zdania, że Barbara jest właśnie takim "brzydkim" imieniem. Dlaczego?

Moim zdaniem Barbara jest nieładnym imieniem, kojarzy mi się z rabarbarem oraz z bara-bara, wręcz uważam to imię za obraźliwe, ale Basia brzmi całkiem ładnie (Baśka z kolei też mi się nie podoba)

- dodała komentarz na jednym z forów internetowych dotyczących kwestii wyboru imienia dla dziecka.

Na szczęście imię to ma wielu swoich zwolenników i okazuje się, że coraz więcej przyszłych rodziców decyduje się nazwać tak swoje córki. Nie należy ono do pierwszej dziesiątki w rankingu tych najpopularniejszych, ale z roku na rok przybywa dziewczynek o tym greckim imieniu, które zostało rozpowszechnione za pomocą języka łacińskiego. W 2022 roku aż 993 dziewczynki je otrzymało, ale wiele wskakuje na to, że obecnie trwający rok - zwiększy tę liczbę.

Zdaniem wielu osób najpopularniejszymi zdrobnieniami tego imienia są: Bachna, Bacik, Bara, Barabara, Barabarka, Barabasia, Barbarelka, Barbarella, Barbarka, Barbunia, Barbura, Barburka, Barbuś, Barbóra, Barbórka, Barka, Basik, Basika. Jednak najczęściej używanym jest po prostu Basia. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA