Którego jest koniec roku szkolnego? Wakacje tuż tuż, a wystawianie ocen jeszcze bliżej

Którego jest koniec roku szkolnego? To pytanie pojawia się dość często wśród rozmów przemęczonych nauką i szkolnymi obowiązkami uczniów. Nie mogą się oni doczekać do wakacji - jednak zanim one nadejdą, przed młodzieżą szkolną ostatnia prosta: wystawienie ocen. W większości placówek edukacyjnych sprawy związane ze wpisaniem ocen końcowo-rocznych do dzienników lekcyjnych są już na ukończeniu. Kiedy finał?

Którego jest koniec roku szkolnego? Ostatni dzień szkoły, kiedy uczniowie odbiorą świadectwa i na ponad dwa miesiące pożegnają się z murami swoich placówek, zaplanowany został na 23 czerwca 2023 roku. Zatem do wakacji pozostało już niewiele czasu. Jednak zanim to nastąpi - czas na wystawienie ocen.

Zobacz wideo Gawkowski: Jeśli PiS znowu wygra, wprowadzi rządy autorytarne

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Koniec roku tuż tuż

Zakończenie roku szkolnego odbędzie się już za nieco ponad tydzień. Ostatni dzień szkoły zaplanowany został na 23 czerwca 2023 roku. Uroczyste rozdanie świadectw, wręczenie nagród i pożegnanie z nauczycielami przypada zawsze na pierwszy piątek miesiąca, który wypada po 20 czerwca. Potem już czas tylko na wakacje, które w tym roku potrwają znacznie dłużej niż zwykle, bo w zostało przesunięte wrześniowe rozpoczęcie. Uczniowie nie wrócą do placówek 1, a dopiero 4 września.

Jednak zanim będą oni mogli oddać się błogiemu lenistwu i wakacyjnym wyjazdom, czas na wystawienie ocen. To oznacza bardzo intensywny i gorący okres w wielu szkołach.

Wystawienie ocen, czyli gorący okres w każdej szkole

Do końca maja uczniowie poznali swoje przewidywane i proponowane oceny na koniec roku. To oznacza, że właśnie z początkiem czerwca zaczął się gorący okres w wieku szkołach: walka o jak najlepsze stopnie na świadectwie. Uczniowie na poprawę mają czas do momentu zebrania Rady Pedagogicznej. Termin ten w wielu szkołach ustalany jest indywidualnie, ale przypada on średnio na drugą połowę czerwca. W wielu placówkach ostateczne wystawienie ocen zostać przeprowadzone do 14 czerwca 2023. Po tym czasie uczniowie mogą liczyć na nieco więcej luzu, chociaż do szkoły i tak muszą chodzić.

Więcej o: