Katechetka przestrzegała dzieci przed postacią z bajki. Tym razem nie Harry Potter. "To symbol zła"

Co do zasady, katecheci powinni uczyć dzieci o tym, co dobre, a co złe i wytłumaczyć podstawy wiary. Niestety często jest tak, że straszą dzieci niegroźnymi rzeczami. Tak jak w tym przypadku - uczeń szkoły podstawowej usłyszał na lekcji, że pewna znana postać z bajki to samo zło.

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Lewica przeciw religii w szkołach. Scheuring-Wielgus: Powinna być wyprowadzona ze szkół

Lekcje religii od dłuższego czasu nie kojarzą się dobrze - wbijanie dzieciom i młodzieży do głów błędnych informacji i dawanie nastolatkom kolorowanek i prostych krzyżówek zniechęciło do przedmiotu niejedną osobę. A może być gorzej - boleśnie przekonał się o tym internauta, który jako kilkulatek był straszony przez katechetkę znaną, bajkową postacią, o czym po latach opowiedział w mediach społecznościowych. 

Katechetka straszyła dzieci postacią z bajki. Twierdziła, że to samo zło

Użytkownik o nicku daniel @pohydreigon opisał na Twitterze, co usłyszał na lekcji religii w drugiej klasie szkoły podstawowej. Wówczas katechetka przestrzegała dzieci przez Hello Kitty. Twierdziła, że bajkowy kotek jest wzorowany na dziewczynce z zaszytymi ustami i stąd jest symbolem zła. Jednak to nie wszystko - autor postu wspomniał o innej katechetce, która straszyła dzieci tym, że w 2012 będzie koniec świata i muszą "przygotować się na spotkanie z Bogiem". Przyznał, że był tym naprawdę przerażony i nie mógł przez to spać. 

Katechetka twierdziła, że kotek z bajki to zło. Nie ona jedna straszyła dzieci na religii

Katechetka opisana przez użytkownika daniel @pohydreigon nie jest jedyną, która straszyła dzieci na lekcji. Jakiś czas temu pisaliśmy o innej, która powiedziała dziewczynce, że "jej tata będzie się smażył w piekle", bo nie chodził do kościoła. Był też przypadek katechetki, która kazała uczennicy wyrzucić pisaki, bo były ozdobione gwiazdkami. Kobieta uznała je za symbol szatana i zła. Nie wiedziała tylko, że gwiazda pitagorejska (inaczej pentagram) jak głosi jedna z teorii, to symbol pięciu najważniejszych życiowych zasad: sprawiedliwości, miłości, cnoty, mądrości i prawdy. 

Więcej o: