To najmniej sprawiedliwa rzecz w macierzyństwie. Tata dostaje pochwały, mama znudzone spojrzenia

Współcześnie ojcowie są bardziej zaangażowani w wychowywanie dzieci niż przed laty. Mimo to w wielu sytuacjach są bardziej podziwiani i chwaleni, co jest krzywdzące dla wielu mam.

 Więcej ciekawych treści znajdziesz na Gazeta.pl
Obecnie rola ojca znacznie różni się od tej sprzed kilkudziesięciu lat. Niegdyś miał on za zadanie jedynie utrzymać dom i niewiele uwagi poświęcał dzieciom. Na szczęście dziś, jest zupełnie inaczej. Jest (a przynajmniej powinien być) równie zaangażowany w wychowywanie potomstwa jak matka. Mimo to okazuje się, że wciąż ludzie często inaczej i przy tym krzywdząco postrzegają kobietę i mężczyznę.

Zobacz wideo Mrozowska opowiedziała o rzeczywistym macierzyństwie. "Tak nie jest, tak się nie da!"

Pewien ojciec pokazał na TikToku, jak robi sam zakupy z trójką swoich dzieci. Jedno jest w gondoli, a dwójka w wózku na zakupy. Trzeba przyznać, że upilnowanie pociech w sklepie na pewno nie jest proste, a tata doskonale sobie radzi. W tle nagrania słychać brawa i pojawiają się napisy chwalące dzielnego ojca. Co ciekawe, w drugiej części nagrania widzimy taką samą sytuację, jednak w tym przypadku wózki z dziećmi pcha mama i tu reakcja jest zupełnie inna. Jedyne, na co może liczyć, to znudzone i "krzywe" spojrzenia innych. Żadnego podziwu i żadnych braw.

Ojciec na zakupach z dziećmiOjciec na zakupach z dziećmi TikTok, screen, @chet_sket

Nagranie obejrzano ponad 40 tys. razy, pojawiło się pod nim kilkaset komentarzy. Internauci przyznają, że to prawda, że ojców wciąż inaczej się postrzega i chociaż jest to krzywdzące "raczej długo się nie zmieni".

Ustawiliśmy poprzeczkę ojcom tak nisko, że nawet zrobienie absolutnego minimum musi być nagrodzone.

- uważa jedna z komentujących. "Smutne, że to prawda", "Omg mój mężczyzna praktycznie ma czerwony dywan rozwinięty dla niego, kiedy zabiera dzieci", "Mam czworo dzieci i zapytano mnie, czy mam telewizor i jestem katolikiem. Ludzie regularnie mówią mojemu mężowi, że jest niesamowitym tatą", "To będzie: dlaczego ona ma tyle dzieci", "lol kiedyś ktoś był tak zszokowany, że mój partner kąpał dziecko beze mnie" - pisali też inni.
Co ciekawe pod nagraniem głos zabrali również ojcowie, którzy uważają, że to, co jest na filmiku, odzwierciedla prawdę. Zabawne jest to, że część mężczyzn dziwi się i nie rozumie, dlaczego tak jest.

Więcej o: