12-latek odgryzł drugiemu kawałek skóry. Interweniowała policja i kuratorium. "Miał wygryzioną dziurę"

Na boisku jednej ze szkół podstawowych doszło do krwawego incydentu - 12-letni chłopiec odgryzł starszemu o rok koledze kawałek skóry z czoła. "Miał na czole wygryzioną dziurę" - relacjonuje przerażona matka poszkodowanego 13-latka. W sprawie interweniowało kuratorium, jak i policja. Obecnie trwa śledztwo.

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Brutalne pobicie w Gorzowie Wielkopolskim. Atak nagrali telefonem

Feralnego dnia poszkodowanego chłopca zaczepiła trójka młodszych o rok kolegów. Jeden z nich wszczął bójkę, która skończyła się poważną raną na głowie 13-latka. Co gorsza, pozostali chłopcy nie tylko nie udzielili rannemu pomocy, ale kazali mu radzić sobie samemu i odjechali na rowerach. Roztrzęsiony i zakrwawiony nastolatek poprosił o pomoc rodziców, którzy musieli zabrać go do szpitala. Zgłosili również sprawę na policję, która wszczęła dochodzenie. 

"Miał wygryzioną dziurę" 12-latek okaleczył innego chłopca

Dziennikarze programu Uwaga! TVN rozmawiali z rodzicami poszkodowanego 13-latka. Mama chłopca jest przerażona tym, co się stało - "Dostaliśmy od syna wiadomość: „Mamo, zostałem pobity". Syn zaczął płakać. Poprosiłam, żeby pokazał się do kamerki. Nie mogłam wytrzymać. Miał na czole wygryzioną dziurę, był cały zakrwawiony, łzy mu leciały i prosił, żeby przyjechać". Całą drogę do szpitala chłopiec zasłaniał się kocem, aby nikt go nie zobaczył w takim stanie. Na oddziale spędził kilka dni. W tym czasie przeszczepiono mu skórę i opatrzono ranę, jednak ta wciąż wymaga leczenia. Pobity 13-latek został też objęty szpitalną opieką psychologiczną po tym, co się stało. Rodzice chłopca domagają się ukarania 12-letniego sprawcy, na którego już wcześniej były skargi. 

12-latek okaleczył innego chłopca. Sprawa trafiła na policję

Agresywny 12-latek nie pierwszy raz zaatakował inne dziecko - już wcześniej groził innemu 13-latkowi, a jego rówieśniczkę namawiał do popełnienia samobójstwa. Sprawa 13-latki dzięki zebranym dowodom trafiła do sądu rodzinnego. W sprawie agresywnego nastolatka toczą się równolegle dwie sprawy o demoralizację oraz jedna dotycząca jego rodziców, którym grozi nawet ograniczenie władzy rodzicielskiej. Z kolei kuratorium próbuje ustalić szczegóły zajścia i sposoby, na to, aby nie dopuszczać w przyszłości do takich strasznych zdarzeń. 

Więcej o: