Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2023? Nastąpi szybciej, niż w zeszłym roku, a wakacje będą dłuższe

Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2023? Uczniowie z niecierpliwością wyczekują ostatniego dnia szkoły. Ten nadchodzi wielkimi krokami. Okazuje się, że nastąpi to szybciej, niż w zeszłym roku. Już tylko 15 dni dzieli młodzież szkolną od upragnionych wakacji. Kolejna dobrą informacją jest fakt, że potrwają one znacznie dłużej niż w roku ubiegłym. Uczniowie w tym roku zyskają sporo dodatkowych dni wolnych.

Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2023? W tym roku, w przeciwieństwie do poprzedniego, nadejdzie ono szybciej. To ze względu na układ dni w kalendarzu. Uczniowie swoje świadectwa odbiorą już 23 czerwca, a do szkół powrócą nie 1, a dopiero 4 września. Przed nimi ponad dwa miesiące wolnego od zajęć szkolnych i nauki. To czas na naładowanie baterii i zasłużony odpoczynek przed kolejnym rokiem w szkole

Zobacz wideo Krzysztof Śmiszek gościem Porannej Rozmowy Gazeta.pl (07.06)

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2023?

Ostatni dzień szkoły przypada w tym roku na 23 czerwca, czyli jak się okazuje, uczniowie o jeden dzień szybciej rozpoczną swoje wakacje. To ze względu na układ dni w kalendarzu, bo jak wiadomo, zakończenie roku szkolnego przypada zawsze na ostatni piątek po 20 czerwca. Zatem do końca szkoły pozostało już tylko nieco ponad dwa tygodnie, a dokładnie 15 dni.

Dłuższe wakacje? To oficjalne: rozpoczęcie roku przesunięte

Początek roku szkolnego 2023/2024 nie rozpocznie się tradycyjnie 1 września. Zostało ono przesunięte decyzją resortu nauki. Kiedy zatem uczniowie wrócą do szkolnych ław ze swoich wakacji? To już pewna informacja, rozpoczęcie roku będzie miało miejsce nie 1, a 4 września. Uczniowie zyskają dzięki temu dodatkowe dni wolne od zajęć szkolnych. Dlaczego?

Otóż ma to związek z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 5 października 2010 r., które mówi o tym, że zajęcia dydaktyczne rozpoczynają się 1 września danego roku. W tym roku 1 września wypada w piątek. Z tego powodu zdecydowano się przesunąć rozpoczęcie roku szkolnego, a uczniowie rozpoczną naukę dopiero w poniedziałek 4 września.

Więcej o: