Mama 6 dzieci zdradziła darmowe sposoby na udane wakacje. "To jest genialne, nikt o tym nie myśli"

Wakacje są super. Pod warunkiem, że jesteś dzieckiem. Rodzice niestety często w wakacje rwą włosy z głowy i zastanawiają się jak zapewnić dzieciom rozrywkę i nie zbankrutować, a przy tym znaleźć czas na obowiązki. Pewna mama ma na to sposób.
Zobacz wideo Sylwia Bomba radzi, jak przygotować dziecko do podróży

Wielkimi krokami zbliżają się długo wyczekiwane przez uczniów wakacje. Czas bez porannego wstawania, bez nauki i bez odrabiania lekcji. Dzieci skaczą z radości, a rodzice się zamartwiają. Zwłaszcza ci, którzy są aktywni zawodowo, zastanawiają się co roku jak zapewnić dzieciom rozrywkę w tym wolnym czasie. Wakacyjny wyjazd trwa zaledwie kilka, maksymalnie kilkanaście dni, a jak zagospodarować resztę, by nie zbankrutować i jednocześnie zadowolić dzieci. To naprawdę niełatwe zadanie. 

Więcej interesujących treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

5 darmowych trików, które zapewnią dzieciom zabawę w wakacje

Pewna mama opublikowała na TikToku nagranie, w którym zdradza pięć sprawdzonych sposobów na udane i atrakcyjne wakacje, na których korzystają nie tylko jej dzieci, ale również ona sama. Co więcej, jej porady są na tyle ponadczasowe, że sprawdzą się u większości rodziców.

 1. Ustalenie luźnego planu tygodnia
  Wielu rodziców nie widzi sensu stworzenia takiego harmonogramu, a potrafi on pomóc znacznie bardziej niż się rodzicom wydaje. Dzieci lubią mieć wplecione nieco rutyny do codzienności. Przykładowy plan nie musi uwzględniać konkretnie godzin, ale np. konkretne dni i czynności, które będą wykonywać dzieci. Poniedziałki - prace plastyczne, środy - wycieczki rowerowe lub piesze, piątki - sprzątanie samochodu itp. Wszystko zależy od trybu życia i możliwości rodziny.

 2. Wyjścia do biblioteki
  Wbrew temu, co się niektórym wydaje, biblioteka wcale nie jest nudnym miejscem. To nic nie kosztuje, w dodatku często w czasie wolnym organizowane są w bibliotekach różne konkursy, spotkania czytelnicze czy zajęcia, z których dzieci bardzo chętnie korzystają.

 3. Tydzień bez telewizji
  Według kobiety to świetnie się sprawdza i pobudza dziecięcą kreatywność. Zwykle pierwsze dwa lub trzy dni dzieci marudzą, ale potem budzą się w nich pomysły na świetne zabawy. Nuda nie jest zła, to z niej rodzą się najlepsze scenariusze na zabawy.

 4. Nocne wyciąganie zabawek
  Sharon poleca też wyciąganie zabawek, którymi dzieci od jakiegoś czasu się nie bawią i ułożenie ich w pokoju w widocznym miejscu. Jej dzieci po przebudzeniu zawsze są zachwycone i potrafią bawić się nawet przez kilka godzin.

 5. I ostatnia wskazówka od kobiety to znalezienie innej mamy, która ma dzieci w podobnym wieku.
  Sharon umawia się z jedną z mam i jednego dnia podrzuca jej do domu swoje dzieci, a innego dnia to obce dzieci podrzucane są do niej do domu. Takim sposobem dzieci mają kompanów do zabawy, a każda z mam jedno popołudnie w tygodniu tylko dla siebie. Ta metoda podobno sprawdza się genialnie.

"Najgorzej kiedy masz jedynaka"

Wiele mam potwierdziło w komentarzach, że z podobnych rozwiązań korzystają w swoich domach i również nie mają zastrzeżeń. Dzieci dzięki temu nie narzekają na nudę każdego dnia, bo codziennie mają inne zajęcia. Wiele mam zauważa, że najtrudniej jest wtedy, gdy ma się tylko jedno dziecko. Wtedy główny obowiązek na zorganizowaniu wszelkich zabaw i pomoc w wymyślaniu atrakcji spoczywa na barkach rodziców. Wtedy właśnie genialnym pomysłem wydaje się umówienie z inną mamą na regularne spotkania i umożliwianie dzieciom spędzania wspólnego czasu. 

Kiedy moje dzieci się nudzą, gramy w zabawne gry, takie jak zmywanie, pranie, sprzątanie pokoi i moja ulubiona - łazienka.
Uwielbiamy pakować lunch i zwiedzać parki w innych miastach, zwłaszcza te z brodzikami!
Mama 7- Co tydzień inne „zadanie", np. znajdź przepis do wypróbowania, znajdź eksperyment naukowy, naucz się nowej gry karcianej, liczenia w nowym języku..
Uwielbiam te pomysły. Kiedyś moje dziecko czytało książkę z rozdziałami, a kiedy skończyło, tworzyło grę opartą na postaciach. Naprawdę się w to wczuł.
Tworzymy „letnią listę rzeczy do zrobienia", jest kilka większych rzeczy / jednodniowych wycieczek, ale przede wszystkim jest to mnóstwo drobnych rzeczy, które mogą zrobić samodzielnie!
Więcej o: