Jest nastoletnią mamą, jej dziecko to prawdziwy gigant. "18 miesięcy, a jest prawie tak wysoka jak jej mama"

Jej druga córka tuż po porodzie ważyła i mierzyła tyle samo, co przeciętny noworodek. To, co zaczęło dziać się potem, zaniepokoiło ją i zmusiło do konsultacji u lekarza. Ten zapewnia jednak, że wszystko jest w porządku: to największy maluch, jakiego mamy w swoich książkach
Zobacz wideo Do jakiego specjalisty się udać, gdy podejrzewamy, że nasze dziecko ma jakieś zaburzenia? "Lepiej pójść do kogokolwiek, niż do nikogo"

Ta para rzuca się w oczy. Ona, drobniutka i szczupła, ma zaledwie 150 cm wzrostu. Jej partner, przeciwnie, ma większą posturę i liczy około 180 cm wzrostu. Mają już jedno dziecko, 3-letnią córeczkę. Nie wyróżnia się niczym szczególnie. Urocza, o blond włosach, o przeciętnym wzroście i przeciętnej wadze, jak na swój wiek. Nie można jednak tego powiedzieć o jej 1,5 letniej siostrze Magnolii. Za każdym razem, gdy wychodzą na spacer czy w jakiekolwiek miejsce publiczne, wiedzą że są obserwowani przez wszystkich, którzy znajdują się w zasięgu ich wzroku. Dziecka "gigant" nie da się nie zauważyć. 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Szybki wzrost drugiej córki bardzo zaniepokoił kobietę

Clara Thomas przyznaje, że po urodzeniu drugiej córeczki odczuwała niepokój związany z jej wielkością. Jako noworodek była przeciętna, tuż po, tempo jej wzrostu zaczęło przybierać coraz szybsze tempo. Obecnie dziewczynka ma 1,5 roku, ma niecały metr i waży około 18 kg. Jest prawie dwa razy większa od swojej starszej siostry. Młoda kobieta udała się do lekarza, by sprawdzić czy wszystko jest w porządku. Lekarz stwierdził, że dziewczynka rośnie tak, jak powinna. Znajduje się w 99 percentylu dzieci w jej wieku, biorąc pod uwagę i wzrost i wagę, i jednocześnie czyni ją to największym maluchem, jaki mają w swoich książkach.

Jej lekarz mówi, że rośnie dokładnie tak, jak powinna. Nie ma to nic wspólnego z tym, co je lub robi, ale że jest to czysto genetyczne.

- powiedziała kobieta w rozmowie z nypost.com

 
 

"Jest bardzo zaawansowana jak na swój wiek"

Lekarz przewiduje, że dziewczynka będzie bardzo wysoka jak na swój wiek. Będzie górowała nad rówieśnikami. Jej zdolności motoryczne są na wysokim poziomie. Samodzielnie potrafi myć zęby i otwierać drzwi. Umie również wypowiadać krótkie zdania i doskonale komunikuje się z innymi. Obcych ludzi na ulicy zaczepia za każdym razem wykrzykując głośne i radosne "cześć!". Mama dodaje, że córki w sumie mogą wymieniać się swoimi ubraniami. Jednak największą zmorą są buty. Magnolia co miesiąc potrzebuje nowej pary, jej stopy rosną jak szalone. Rodzice powtarzają, że kochają swoje obydwie córki z całych sił i są bardzo szczęśliwi. Dopóki dziewczynki są zdrowe, a lekarze zapewniają, że u Magnolii obudziły się takie geny, a nie są to żadne komplikacje zdrowotne, są spokojni i nie mają powodu do niepokoju.

Więcej o: