Znana aktorka Gwyneth Paltrow jest "migdałową mamą". "To trauma każdego dziecka z lat 90. w pigułce"

Znana aktorka Gwyneth Paltrow jest "migdałową mamą", a promowana przez nią dieta jest mocno krytykowana w sieci. Nic dziwnego, "to trauma dzieciaków z lat 90.", jak tłumaczą w komentarzach internauci.

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Szadkowska: Wegetarian przybywa w Polsce i na świecie

Kim jest "migdałowa mama"? Jest to mama, która zmusza zarówno samą siebie, jak i swoje dzieci (w szczególności córki) do przestrzegania bardzo rygorystycznej diety. Taki typ wychowywania był szczególnie popularny w latach 80. i 90 ubiegłego wieku, ale niedawno zaczął znów świecić tryumfy m.in. na TikToku. Samo pojęcie "migdałowych mam" wzięło się od filmików z serialu "The Real Housewives of Beverly Hills", na których matka Yolanda Hadid krytykuje dietę swojej córki, modelki Gigi. Choć wydawałoby się, że obecnie nikt już nie stosuje się do drakońskich diet, to jednak jest inaczej - dobrym przykładem jest aktorka Gwyneth Paltrow, która promuje właśnie bycie "migdałową mamą", co nie podoba się wielu osobom.

Gwyneth Paltrow jest "migdałową mamą". Internauci ostro krytykują jej dietę

Promowana przez Gwyneth Paltrow rygorystyczna dieta jest bardzo niebezpieczna dla zdrowia, bo zamiast odżywić i wzmocnić organizm, tylko go wyniszcza. Na filmiku opublikowanym na TikToku przez użytkownika Dear Media (@dearmedia) aktorka opowiada, co składa się na codzienną dietę. Ta niestety jest bardzo uboga - kawa, zupa na bazie kości wołowych i dużo warzyw, a do tego godzina treningu i półgodzinny pobyt w saunie. Tak rygorystyczna dieta nie podoba się internautom, którzy jasno określają ją jako niebezpieczną, a samą Gwyneth nazywają "królową migdałowych matek" i jawnie potępiają jej pomysły. 

Internauci otwarcie krytykują dietę Gwyneth Paltrow. Jej poglądy są groźne dla zdrowia

Filmik z Gwyneth Paltrow opisującą swoją codzienną dietę w mgnieniu oka obiegł internet - do tej pory nagranie zebrało ponad 116 tysięcy polubień i ponad 21 tysięcy komentarzy. Internauci są naprawdę oburzeni tym, że w obecnych czasach ktoś jeszcze wyznaje i stosuje drakońskie diety z lat 80. i 90. "A więc kawa i rosół na kościach to teraz pełnoprawne posiłki?!", "To matka wszystkich migadłowych matek", "Migdałowe matki są kompletnie oderwane od rzeczywistości","A z czego ona się oczyszcza?", "Rosół na kościach jest pyszny, ale nie jako pełnoprawny obiad", "To zawoalowany sposób, aby powiedzieć, że ona jest na diecie płynnej", "Ta, a do tego jeszcze papierosy i amfetamina", "Czy ty jesteś poważna, kobieto?!" - pisali zszokowani niezdrową dietą Gwyneth internauci, którzy zdają sobie sprawę z niebezpieczeństwa, jakie niosą dla zdrowia takie restrykcje żywieniowe.

Więcej o: