Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2023? Wakacje potrwają dłużej. Chodzi o wrześniową niespodziankę

Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2023? Właśnie rozpoczął się czerwiec, co oznacza, że do wakacji już tylko chwila. Ostatni dzień szkoły przypada na piątek 23 czerwca. To właśnie wtedy uczniowie będą mogli liczyć na zasłużony odpoczynek po maratonie nauki i obowiązków szkolnych, który teraz trwa w najlepsze. Jednak dobrych informacji to nie koniec. Tegoroczna przerwa od nauki potrwa znacznie dłużej.

Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2023? Czerwiec to w zasadzie ostatnia prosta przed wakacjami, bo te rozpoczynają się już lada chwila. Jeszcze tylko poprawa ocen, dodatkowe punkty do zachowania i można cieszyć się upragnioną i wyczekaną przerwą od nauki. W tym roku potrwa ona znacznie dłużej. Rozpoczęcie przyszłego roku szkolnego zostało przesunięte.

Zobacz wideo Jacek Rostowski gościem Porannej rozmowy Gazeta.pl (05.06)

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2023?

Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2023? Do ostatniego dnia szkoły pozostało raptem 17 dni, czyli nieco ponad 2 tygodnie. Z puli należy jeszcze odjąć weekendy, czyli na naukę i ewentualną poprawę ocen uczniowie mają już tylko 13 dni. Tyle w teorii, jednak w praktyce okazuje się, że jest ich znacznie mniej, bo po wystawieniu ocen i zebraniu Rady Pedagogicznej – lekcje przyjmują już nieco luźniejszy charakter. To czas na spotkania i rozmowy z wychowawcą klasy, wspólne wyjścia i wyjazdy. Uczniowie swoje świadectwa odbiorą już 23 czerwca 2023 roku, czyli ostatniego dnia szkoły. Rozpoczną się wtedy upragnione i wyczekane przez nich wakacje. Jednak w tym roku potrwają one znaczenie dłużej. Dlaczego?

Dłuższe wakacje dla wszystkich. To decyzja MEiN

Rok szkolny 2023/2024 rozpocznie się nie 1, ale 4 września 2023 roku. Ta zaskakująca decyzja resortu nauki daje uczniom jeszcze dodatkowe trzy dni wolnego. Ze swoich wyjazdów wakacyjnych mogą wrócić dopiero z początkiem września.

Decyzja MEiN dotyczy rozporządzenia ministra edukacji narodowej i nauki z 11 sierpnia 2017 roku, które głosi, że "w szkołach zajęcia dydaktyczno-wychowawcze rozpoczynają się w pierwszym powszednim dniu września, a kończą w najbliższy piątek po dniu 20 czerwca. Jeżeli pierwszy dzień września wypada w piątek albo sobotę, zajęcia dydaktyczno-wychowawcze rozpoczynają się w najbliższy poniedziałek po dniu 1 września". W obecnie trwającym roku 1 września przypada na piątek, toteż pierwszy dzień szkoły został przełożony na poniedziałek.

Więcej o: