"Chce, żebyśmy ogolili córkę na łyso". Mama nie wie czy powinna postawić na swoim czy ulec teściowej

Istnieje wiele mitów i przesądów, w które mimo upływu lat, wciąż wierzą starsi ludzie. To dlatego często rodzą się konflikty między młodymi rodzicami, a świeżo upieczonymi babciami i dziadkami. Każdy chce dobrze, a decyzję i tak podejmie "silniejszy".
Zobacz wideo Agnieszka Sienkiewicz: Nikt nie ma prawa mówić mi, jak mam wychowywać dzieci

O relacji teściowa - synowa można by długo pisać. Zdarzają się rodziny, gdzie teściowa uwielbia swoje wnuki, ale nie wtrąca się w ich wychowanie, nie komentuje tego, w jaki sposób wychowuje je synowa i nie robi uszczypliwych uwag. Niestety wiele mam, które mają na co dzień kontakt z własnymi teściowymi, raczej skarży się, że ich ingerencja w codzienność, rutynę i opiekę nad dzieckiem jest znacznie większa niż by chciały. W wielu przypadkach pomaga zwykła rozmowa i ustalenie pewnych granic, nie wszystkie młode mamy mają jednak odwagę mówić o tym, co im przeszkadza. 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

"Moja córeczka ma takie ładne włoski"

Jedna z mam zwierzyła się na swoim tiktokowym koncie, że nie może dojść ze swoją teściową do porozumienia. Na opublikowanym filmiku widzimy kilkumiesięczną, uroczą dziewczynkę leżącą w wózku. Wiatr rozwiewa jej blond włosy. W tle słychać głos, który wyjaśnia powód konfliktu synowej i teściowej. Chodzi o to, że starsza kobieta naciska na ogolenie dziewczynki głowy całkowicie na łyso. Ma to przynieść w przyszłości korzyści w postaci mocniejszych i gęściejszych włosów. Młoda mama nie jest jednak przekonana do tego pomysłu. Nie ma pewności czy włosy będą silniejsze. Poza tym bardzo lubi obecną fryzurę dziewczynki. 

Na odpowiedź internautek nie trzeba było długo czekać

Wygląda na to, że kobieta ma zupełnie inne zdanie niż teściowa, ale być może potrzebowała wsparcia i potwierdzenia od innych mam, że postępuje słusznie. Nie musiała długo czekać na takie komentarze. Wiele internautek pisało dziewczynie, żeby pamiętała, że to ona jest mamą dziewczynki i to do niej należy ostateczna decyzja. Być może teściowa się obrazi, ale zawsze można spróbować porozmawiać. Wiele komentujących kobiet napisało, że obcięcie włosów nie zapewni dziewczynce mocniejszych i gęstszych włosów. To mit, w który wciąż wierzy wiele osób. Wygląd włosów zależy od genów i warto teściową uświadomić. 

Powiedz teściowej, żeby się wycofała, nie poddawaj się! To twoje dziecko nie jej!!!
Wygląd włosów zależy od genetyki, a nie od tego czy będą ogolone.
Mojej mamie też powiedziano, że to NIE działa. Byłam łysa ponad rok.
My, Latynosi, obcinamy ich końce i stają się mocniejsze, ale tylko końce. Nie golimy tych pięknych dziecięcych włosów.
Cechy włosa określane są w mieszku włosowym. Robienie czegokolwiek poniżej pęcherzyka nic nie da. Powiedz jej, żeby wzięła książkę naukową.
Więcej o: