8-latka skarżyła się na ból, swędziała ją skóra. Pies bezbłędnie wskazał problem

Gdyby nie profesjonalista, dziewczynka cierpiała by jeszcze przez długi czas. Po jego przybyciu problem został natychmiast wykryty. Jak się okazuje, to dotyczy wielu ludzi, ale nie zdają sobie z tego sprawy. Małe plamki na ciele mylą z ugryzieniami komarów. Przyczyna jest dużo gorsza.
Zobacz wideo Jakie zachowania naszego dziecka powinny nas zaniepokoić? "To, co normalne, konsultujemy u specjalisty"

Nie każde dziecko lubi spać w swoim łóżku. Niektóre wolą każdą noc spędzać z rodzicami. Przychodzi jednak taki moment, w którym rodzice organizują dziecku własny pokój lub kąt, w zależności od możliwości i wolnego miejsca w domu. To zawsze ekscytująca chwila. Nowe łóżko, czasem meble, dekoracje, gadżety. Wiele dzieci właśnie w tym momencie daje się przekonać do spania w pojedynkę. Inne potrzebują nieco więcej czasu. Zdarza się jednak tak, że czas mija, a dziecko wciąż wybudza się ze swojego łóżka, płacze, nie jest w stanie przespać całej nocy. Gdy po takich nocach na ciele dziecka pojawiają się krostki lub plamki, to bardzo ważny znak.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Dziewczynka płakała co noc, mama wezwała na pomoc specjalistę

Mama pewnej 8-latki z Olsztyna miała podobny problem. Dziewczynka miała własny pokój, ale co noc budziła się z płaczem. Kobieta zauważyła na ciele dziewczynki małe plamki, wyglądały jak ukąszenia. Dziewczynka skarżyła się, że ciało ją swędzi. Na pomoc został wezwany profesjonalista, znany na TikToku, jako Pogromca Szkodników. Razem z nim na miejsce przybył czworonożny specjalista - Bibi. Pies na sygnał zaczął obwąchiwać kąty w pokoju dziewczynki, a już po chwili wskazał przyczynę problemów. Każdy róg łóżka, pod materacem, był zapluskwiony. Pies przeszedł wcześniej specjalne szkolenie, dlatego jego pomoc jest nieoceniona w takich przypadkach:

Bibi szuka pluskiew po zapachu. Pluskwy mają swój specyficzny i intensywny zapach. Na tyle mocny, że Bibi jest w stanie znaleźć nawet jedno jajo, które zostało złożone przez samicę pluskwy.

Pluskwa swoim wyglądem przypomina pestkę jabłka

Filmik zamieszczony przez mężczyznę zebrał ponad 3,5 miliona wyświetleń. Na koncie znajdują się też inne, np. o tym jak sprawdzić czy pluskiew nie ma w hotelu, o kleszczach, o szczurach, jednak tych o pluskwach jest najwięcej. Ludzie skarżą się, że po ich oglądaniu sprawdzają całe mieszkanie. Opowiadają również o swoich doświadczeniach. Pluskwy potrafią chować się nie tylko w ramach łóżek czy materacach, ale również w ramach obrazów, za obrazami, w firankach, zasłonach czy innych meblach. Żywią się krwią, a bez jedzenia potrafią przeżyć nawet do roku. Można je przenieść do domu po zwykłych zakupach czy po przejażdżce komunikacją miejską. Wyglądem przypominają pestkę jabłka, czerwono-brązowy owad o owalnym kształcie, ich jaja wyglądają jak ziarenko maku. 

Więcej o: