Pokazała szokujące zadanie z matematyki. Uczniowie rozkładają ręce. "Geniusz tego nie ogarnie!"

W sieci pojawiło się zdjęcie zadania z matematyki, które jest niemożliwe do rozwiązania. Internauci apelują, aby umieścić je w podręcznikach do filozofii. Niektórzy twierdzą, że tylko geniusze są w stanie rozgryźć nietypowe polecenie. - Może znajdzie się tu jakiś geniusz? - pyta internautka pod zdjęciem zadania opublikowanym na Twitterze.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Matematyka to szkolny przedmiot, który od zawsze stresuje uczniów. Dla wielu to tzw. pięta achillesowa. I choć uważana jest za królową nauk, to dzieci uczą się jej niechętnie, twierdząc, że jest trudna, a w konsekwencji zwyczajnie niepotrzebna. Rodzice wysłuchują narzekań dzieci i wysyłają je na korepetycje, które pomagają im przygotować się do sprawdzianów i kartkówek. Sami nie zawsze są w stanie pomóc swoim dzieciom, bo podstawa programowa z matematyki jest dość wymagająca. Czasami winni są nauczyciele, którzy zamiast zachęcać dzieci do nauki matematyki, to swoim zachowaniem i nietypowymi metodami nauczania, jedynie zniechęcają. To zadanie, które otrzymali do zrobienia uczniowie ze szkoły podstawowej, nadaje się bardziej do podręcznika z filozofii. 

Zobacz wideo Czy każde dziecko może być dobre z matematyki?

Uczniowie dziwią się, że nauczyciel zadał im tak dziwną pracę domową

Na Twitterze pojawił się wpis uczennicy, która pokazała zdjęcie pracy domowej z matematyki. Treść jednego z zadań brzmiała nietypowo, a zarazem dość kontrowersyjnie. Choć z pozoru wydawałoby się, że fragment dotyczy zwykłego zadania, w którym trzeba się troszkę nagłówkować, to finalnie w końcówce polecenia autor pyta o coś zupełnie innego. Komentujący przyznają, że to zadanie nie powinno trafić do podręcznika z matematyki, a jedynie z filozofii. 

Zadanie matematyczne na wieczór

- napisała uczennica, która jest zdziwiona, kiedy patrzy na tak dziwne polecenie. 

Internauci pytają, czy zadanie nie powinno znaleźć się w podręczniku do filozofii

Pod zdjęciem pojawiło się wiele komentarzy. Internauci przyznali, że są zdziwieni treścią zadania. Najdziwniejsze jest to, że autor zadał pytanie, które tak naprawdę w ogóle nie pasuje do wcześniejszych założeń. - Może znajdzie się tu jakiś geniusz? - pyta jedna z komentujących.

Niektórzy zażartowali, że tylko geniusz jest w stanie to rozwiązać, a inni byli zniesmaczeni tym, że uczniowie muszą zawracać sobie głowę takimi zadaniami, które nic nie wnoszą, a jedynie utrudniają naukę. Ci apelowali, aby zamieścić zadanie w podręczniku do filozofii. 

Więcej o: