Był wyśmiewany. Jego zdjęcia zostały przerobione na memy. "Wiedziałam, że nie dam rady z tym walczyć"

Początkowo narodziny jej synka wywołały ekscytację wśród szpitalnego personelu. Refleksja przyszła dwa miesiące później, a opinia specjalistów nie pozostawiała złudzeń. Doświadczyli mnóstwo przykrości, najwięcej od rówieśników synka. Kobieta wiedziała, że pozostaje zrobić jedno.
Zobacz wideo Jak rozpoznać, że dziecko ma autyzm? "Układanie samochodzików w rzędzie, machanie rączkami"

Rodzice, od pierwszych chwil po porodzie, doświadczają przypływu uczuć i emocji, jakich nie znali nigdy wcześniej. Gdy trzymają w ramionach swoje dziecko po raz pierwszy, to dla nich moment niezwykły, często zapamiętany na zawsze. Rodzice kochają swoje dzieci miłością bezwarunkową. Robią zdjęcia, z dumą chwalą się, pokazują chwile i gesty, które udało im się "zamrozić" na fotografiach. Nie zawsze jednak spotykają się z takim samym zachwytem u odbiorców. To trudne, gdy inni nie podzielają naszego uwielbienia, a w zamian otrzymujemy od nich gorzkie słowa i krytykę. 

Więcej interesujących treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Białe włosy w połączeniu z niebieskimi oczami sprawiały, że każdy chciał zobaczyć chłopca. Nikt nie przypuszczał, że to objaw choroby

W rodzinie Patrici, zarówno ona jak i jej mąż, oraz pierwszy syn Gage, wszyscy mieli blond włosy. Dlatego tuż po drugim porodzie, gdy personel szpitala przychodził popatrzeć na "chłopca z białymi włosami", nie było to dla niej aż tak dziwne. Domyślała się, że syn będzie blondynem, podobnie jak każdy w jego rodzinie. Zauważyła, co prawda, że biel włosów była aż błyszcząca, a w połączeniu z niebieskimi oczami, był to niesamowity widok, ale nie przypuszczała, że to objaw choroby. Czasem przy zapalonych światłach, oczy Redda stawały się lekko czerwone. Dopiero dwa miesiące później, mąż kobiety zwrócił uwagę na to, że oczy chłopca dziwnie latają na boki. Gdy zaczęli sprawdzać w Internecie możliwe przyczyny, szybko zorientowali się o co chodzi. Blada skóra, siwe włosy i śledzące oczy - to objawy albinizmu. Ich przypuszczenia potwierdzili specjaliści. Takie przypadki zdarzają się 1 na 17 000 osób na całym świecie.

 
 
 

Ludzie wyrządzili jej synowi wiele zła. Kobieta postanowiła zrobić z tego coś dobrego dla społeczeństwa

W miarę, jak chłopiec dorastał, spotykało go coraz więcej nieprzyjemności z powodu wyglądu. W szkole być wyśmiewany i zastraszany. Starszy brat próbował go bronić, lecz nie było to łatwe. Gdy kobieta zaszła w trzecią ciążę, urodził się kolejny synek i wyglądał podobnie do starszego brata, Redda. Również cierpiał na albinizm. Rodzice mieli już coraz większe pojęcie o tej chorobie, więc nie było to już dla nich tak wielkim szokiem, jak poprzednio. W międzyczasie ktoś ukradł zdjęcia Redda i zaczął publikować je w Internecie, przerabiając je na memy. W pierwszej chwili małżeństwo zaczęło pisać do każdego użytkownika, który zamieścił zdjęcia o natychmiastowe ich usunięcie z sieci, jednak szybko zdali sobie sprawę z tego, że to walka z wiatrakami. W zamian zdecydowali, że zaczną uświadamiać społeczeństwo w zakresie albinizmu. Patricia zyskała wielu obserwujących, którzy coraz częściej zadawali pytania, a ona zdawała sobie sprawę z tego, jak edukacja w tym temacie jest bardzo potrzebna. Teraz, gdy kobieta zamieszcza zdjęcia chłopca w sieci, spotykają się one z dużo milszymi i przyjemniejszymi komentarzami. Kobieta wie, że jej praca związana z edukowaniem przynosi wiele korzyści i nie zamierza przestać.

Źródło: newsner.com

Więcej o: