"Babci nie podoba się imię wnuka i każe je zmienić. Miała szansę już nazwać swoje"

- Będę nazywać swoje dziecko typowo polskim imieniem. Babcia marudzi, że jej się już nie podoba i mamy to zmienić. Pomyślałam sobie, że no pewnie, zmienić imię mojego dziecka, bo mamie się nie podoba. Ona miała szansę nazwać swoje dzieci, teraz moja kolej i zrobię tak, jak będę uważać - napisała przyszła mama w szczerym wpisie na Twitterze, sugerując, że nie podobają się jej komentarze najbliższych, którzy najchętniej sami nazwaliby jej dziecko.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Wybór imienia dla dziecka to poważny problem, który bardzo często budzi emocje zarówno u rodziców jak i dalszej rodziny. Zazwyczaj najbliżsi ingerują w pomysły przyszłej mamy i taty, starając się narzucić własne propozycje. Dowodem tych słów jest historia ciężarnej, która jest oburzona zachowanie przyszłej babci. Kobieta wyjaśniła, że imię jej przyszłego wnuka się jej nie podoba i żąda zmiany. Emocji przy tym było co niemiara. 

Zobacz wideo "Sonia?! To nie jest imię dla człowieka!". Rodzice opowiadają, jak wybierali imię dla dziecka

Przyszła babcia nie akceptuje imienia wnuka. Ciężarna odpowiada jej: Miała szansę nazwać swoje dzieci"

Przyszła mama opublikowała w sieci wpis, w którym podzieliła się historią związaną z wyborem imienia dla swojego dziecka. Kobieta zaznaczyła, że od zawsze chciała nazwać dziecko polskim imieniem. Pomysł ten nie przypadł do gustu najbliższej osobie, która poprosiła o zmianę. Ciężarna jest w szoku, jednak nie planuje przystać na propozycję babci, sugerując, że ta miała już swój czas na wybór imion i teraz powinna zostawić to swoim dzieciom. Nawet jeśli jej się nie podoba, to nie powinna oceniać i krytykować, bo nikt nie chce źle dla jej wnuków.

- Będę nazywać swoje dziecko typowo polskim imieniem. Babcia marudzi, że jej się już nie podoba i mamy to zmienić. Pomyślałam sobie, że no pewnie, zmienić imię mojego dziecka, bo mamie się nie podoba. Ona miała szansę nazwać swoje dzieci, teraz moja kolej i zrobię tak, jak będę uważać - zdradziła ciężarna, która wyjaśniał, że takie sytuacje są dla niej niedorzeczne i nikt oprócz jej i partnera nie będzie wybierał imienia dla pociechy, nawet babcia czy dziadek. 

A czy wy, drogie internautki, spotkałyście się z krytyką imion, które wybieraliście dla swoich pociech? Podzielcie się własnymi historiami. Zapraszamy do dyskusji w komentarzach. 

Więcej o: