Rodzice w szoku. Noworodek zachowuje się, jakby miał 3 miesiące. Dumna mama pokazała nagranie

Noworodek, który zachowuje się, jakby miał trzy miesiące? To dziecko przyszło na świat zaledwie trzy dni temu i niesamowite jest to, że już leży na brzuszku, podnosi główkę i próbuje ją stabilizować. Swoimi małymi ramionkami odpycha się od podłoża, co jest raczej normalne u dzieci już nieco starszych. Rodzice maluszka byli w szoku umiejętnościami swojego dziecka. Postanowili pochwalić się tym na TikToku.

Kiedy noworodek podnosi swoją główkę? Ta, zupełnie obca dla maluszka rzecz, pojawia się z reguły dopiero w trzecim miesiącu życia dziecka. Noworodek zaczyna już przejmować kontrolę nad trzymaniem swojej główki w górze, leżąc na brzuchu. Wcześniej oczywiście takie próby się zdarzają, ale dopiero w trzecim miesiącu pojawia się ta umiejętność, która pozwala mięśniom na długotrwałe utrzymanie główki w tej pozycji, bez jakiegoś większego nakładu siły i energii. Jednak jak się okazuje, w przypadku niektórych dzieci może to nastąpić nieco wcześniej. Jedna z mam pochwaliła się swoim dzieckiem, które ma zaledwie trzy dni, a już unosi główkę. Jednak, czy to na pewno bezpieczne?

Zobacz wideo Małgorzata Rozenek obchodziła 45. urodziny

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Noworodek z główką w górze. Dumna mama pochwaliła się nagraniem

Pewna mama opublikowała na swoim TikToku dość nietypowe nagranie przedstawiające jej trzydniowe dziecko, które zachowuje się, jakby miało już trzy miesiące.

"Podnosi głowę, pełza i gaworzy" - napisała dumna mama pod filmem. Samantha Elizabeth udostępniła nagranie, na którym pokazała swoje dziecko Nyilah Daise - zaledwie trzy dni po porodzie. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie tak, że córeczka kobiety zachowuje się niczym trzymiesięczne niemowlę.

I chociaż opublikowany film, przeraża wiele osób twierdzących, że to nienaturalna kolej rzeczy i dziecko powinno zostać zbadane przez fizjoterapeutę, to wielu internautów zwraca również uwagę na to, że co prawda jest to dość rzadkie zjawisko - ale nie niemożliwe.

Jestem położną, mogę potwierdzić, że nie ma w tym nic złego, to naturalne
Każde z moich dzieci tak robiło".
Mój syn zrobił dokładnie to samo dzień po urodzeniu w 1997 roku. Lekarz po prostu powiedział: "powodzenia z Herkulesem!"
Tak robią dzieci, gdy kładzie się je na brzuszku. Szukają w ten sposób odpowiedniej pozycji do jedzenia

- napisali użytkownicy TikToka.

Więcej o: