Magda Stępień gorzko o figurze po ciąży. Pokazała, jak wygląda jej ciało. "Ciężko było mi je zaakceptować"

Magda Stępień chętnie porusza tematy tabu i pisze o prawdziwych obliczach macierzyństwa, czasami okupionych bólem i matczynymi rozterkami. Tym razem zdradziła, że nie zawsze tak łatwo przychodziła do niej akceptacja własnego ciała. Na szczęście w porę zorientowała się, że nie na tym polega prawdziwe życie. - Teraz gdy naturalność jest coraz mniej spotykana, ja akceptuję i lubię obecną siebie - zapewniła modelka.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Magdalena Stępień i mama Anny Przybylskiej szczerze o śmierci swoich dzieci i żałobie. "Leczę się u psychiatry"

Magda Stępień: Dla mnie kiedyś wszystko musiało być idealne, ale teraz wiem, że prawdziwe życie tak nie wygląda

Magda Stępień zamieściła w sieci emocjonalny wpis, w którym podzieliła się refleksjami dotyczącymi stanu błogosławionego i śladów, które zostały w jej głowie i na jej ciele po porodzie. We wpisie dodała także zdjęcie w stroju kąpielowym. Przyznała, że rzadko publikuje tak odważne fotografie, bo zwyczajnie ciężko było jej zaakceptować swoje ciało po porodzie i fakt, że już nigdy nie będzie wyglądać tak jak przed ciążą. Choć nie było łatwo, to teraz wie, że pewne rzeczy przychodzą z wiekiem. 

Teraz gdy naturalność jest coraz mniej spotykana, ja akceptuję i lubię obecną siebie

- zaznaczyła modelka i zasugerowała, że "wszystkie kolorowe, idealne obrazki z Instagrama coraz bardziej psują nasze młodsze społeczeństwo". Stępień zaobserwowała, że każda z nastolatek chce być idealna i nieskazitelna, a przecież nie na tym polega prawdziwe życie. - Te wszystkie blizny, rozstępy, zmarszczki itp. czynią Was wyjątkowymi i jedynymi w swoim rodzaju - podkreśliła. 

 

Magda Stępień ma pewne przesłanie do fanek. "Dbajcie o siebie, o swoje zdrowie"

Na koniec Magda zaapelowała do kobiet i napisała, aby żadna z nich nie przejmowała się opiniami innych ludzi i zaczęła dobrze czuć się ze sobą. Jeśli zacznie się dbać o siebie na swój sposób, to z wiekiem zmieni się także światopogląd i szybciej dostrzeże się cenne wartości, których nie widać gołym okiem. 

To one odzwierciedlają to kim tak naprawdę jesteśmy, a nie to jak wyglądamy! Dbajcie o siebie, o swoje zdrowie, ale bez niepotrzebnej presji, że musicie być idealne

- dodała. 

 

Każde ciało jest piękne i opowiada własną historię

Pamiętajmy, że ciało każdej matki po ciąży jest piękne i atrakcyjne. Coraz więcej mam dzieli się także fotografiami, które pokazują "prawdziwe oblicza macierzyństwa" i opisują to, co sprawia trudności, a także to, co jest piękne w byciu mamą. Chociaż zdjęcia czasem diametralnie różnią się od siebie, to każde z nich łączą dwie cechy: prawdziwość i naturalność. Każda kobieta powinna akceptować swoje ciało, bo to właśnie w nim jest prawdziwa siła.

Więcej o: