Dziecko z głową w barierce, mama w panice. "Przeżyłam to na dworcu. Był tłum i straż pożarna"

Dziecko włożyło głowę między szczebelki na balkonie i nie potrafiło jej wyciągnąć. Walczyli mama, sąsiedzi i dziadek. "To ja w 1980 roku na dworcu w Katowicach. Ludzi full i straż pożarna" - wspomina internautka.

Zdrowie i bezpieczeństwo dziecka są priorytetem każdego rodzica. Gdy maluchy stają się ciekawskie, ruchliwe, lubią biegać i zaglądać w każdy kąt, może być ciężko za nimi nadążyć. Na TikToku opublikowano nagranie będące przykładem tego, co może się stać, gdy rodzice tylko na chwilę spuszczą wzrok.

Dziecko z głową w barierce, mama w panice

Więcej artykułów o tematyce parentingowej przeczytasz na stronie Gazeta.pl.

Zobacz wideo Nie ustąpił pierwszeństwa kobiecie z wózkiem. O krok od tragedii

Dzieci lubią przeciskać się przez szczebelki i bawić w różne gry i wyzwania polegające na wspinaniu. W tej kwestii trzeba jednak mierzyć siły na zamiary, a nie każdemu się to udaje. Na nagraniu opublikowanym na TikToku widać dramatyczną scenę, która rozegrała się na balkonie. Dziewczynka przełożyła głowę przez szczeble w barierce. Niestety, ta utknęła i dziecko nie potrafiło się wydostać. Gdy tylko mama zobaczyła sytuację, szybko wkroczyła do akcji. Na próżno usiłowała pomóc córce, obracając jej głowę na różne strony. Jako, że balkon był na dość niskim piętrze, podeszły do nich sąsiadki, które także próbowały oswobodzić dziewczynkę. Ostatecznie sytuację opanował dziadek, który chwycił wnuczkę i przeciągnął resztę jej ciała pomiędzy szczebelkami.

Interwencja straży pożarnej

Pod nagraniem pojawiło się wiele komentarzy od internautów. Niektórzy mieli podobne doświadczenia, ale przyznali, że w ich przypadku nie obyło się bez interwencji służb. "Już byłam dostała ataku paniki w takiej sytuacji...", "To ja w 1980 roku na dworcu w Katowicach. Ludzi full i straż pożarna", "Ja w dzieciństwie", "To mój największy lęk", "Nigdy nie zrozumiem, jak to jest, że ta głowa tam wejdzie, a potem nie da się jej wyjąć", "Doceniam spokój dziadka. Opanowanie bez względu na sytuację", "Zrobiłam to samo, kiedy miałam jakieś 4-5 lat. Mój tata podszedł i na spokojnie powiedział, że skoro głowa weszła cała, to reszta ciała też przejdzie. Powoli udało im się mnie uwolnić" - pisali.

Więcej o: