Nosisz je w torebce, a są niezwykle dla groźne dla dzieci. Ratownicy sprawdzili

Ratowniczka medyczna pokazuje, jakie potencjalnie niebezpieczne dla małego dziecka przedmioty nosi w torebce jego mama. Blister z lekami wydaje się oczywistością, ale kobieta wymienia też inne, zaskakujące przedmioty.

Więcej tematów związanych z życiem rodzinnym na stronie Gazeta.pl

Ratowniczka medyczna zrobiła przegląd typowej zawartości damskiej torebki pod kątem potencjalnych zagrożeń dla małego dziecka. Wskazała przedmioty codziennego użytku, które w małych rączkach mogą stać się bardzo niebezpieczne. 

Zobacz wideo Jak rozpoznać, że dziecko ma autyzm? "Układanie samochodzików w rzędzie, machanie rączkami"

Niebezpieczne przedmioty w damskiej torebce

Ratowniczka na nagraniu wyjaśnia: "Maluchy uwielbiają odkrywać i wyciągać wszystko z toreb, więc kiedy jesteś poza domem (a także w domu – dotyczy to również gości!), upewnij się, że trzymasz torbę z dala od podłogi i poza zasięgiem dzieci". Autorka nagrania wyciąga z torby blister z tabletkami. Mówi: "Leki – w tym tabletki i pastylki do ssania – mogą wyglądać jak lizaki dla dzieci, więc uważaj, co masz w torbie. Czasem trzeba mieć przy sobie lekarstwa – trzeba tylko zadbać o to, by małe rączki nie miały do nich dostępu?".

Uwaga na płyn do dezynfekcji

Ratowniczka pokazuje także samochodowe kluczyki z pilotem na baterie. Wyjaśnia, że pilot ma w środku małe baterie, które dziecko może połknąć, a to z kolei może się skończyć nawet śmiercią. Przy pęku kluczy często nosimy mały rozkładany scyzoryk, który ma w sobie wiele ostrych elementów. Kobieta zwróciła uwagę także na płyn do dezynfekcji dłoni. Dla dziecka jest niebezpieczne zarówno jego spożycie, jak i sytuacja, kiedy płyn dostanie się do oczu.

Nie oznacza to oczywiście, że nie powinniśmy z wymienionych przedmiotów korzystać lub nie nosić ich przy sobie, jednak damska torebka z takim wyposażeniem powinna zawsze być poza zasięgiem dzieci. Można także wybrać model zapinany w taki sposób, żeby maluszek nie poradził sobie z jej otworzeniem. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA