Zobaczyła coś dziwnego w nosie dziecka. Sięgnęła po pęsetę. "Fuj"

To, co dla wielu rodziców wydaje się normalne, dla osób bezdzietnych może wydawać się czymś obrzydliwym. Niesamowite, jak pogląd na wiele spraw zmienia się wraz z pojawieniem dzieci na świecie!

Więcej ciekawych treści znajdziesz na Gazeta.pl
Większość rodziców wie, że nie ma rzeczy obrzydliwych, jeśli chodzi o ich dzieci. Odporność w tej kwestii niesamowicie wzrasta. Kupa po pachy, która wylewa się z pieluchy? Kulki zrobione z zawartości znalezionej w nocniku? Ręce wsadzone w przeróżne "niespodzianki" znalezione na podwórku? To wszystko w pewnym momencie staje się znośne, aczkolwiek na pewno nie wolno powiedzieć, że przyjemne.

Zobacz wideo Oczyszczanie nosa noworodka. Położna radzi, jak najlepiej to zrobić

Rodzic nie brzydzi się swojego dziecka

Rodzic ma świadomość tego, że jeśli on nie zaopiekuje się, nie umyje i nie wyczyści swojej pociechy, to przecież nikt za nie tego nie zrobi. Na TikToku pewna mama wstawiła nagranie. Widać na nim śpiącego niemowlaka ze smoczkiem w buzi. Dziecko ma coś w nosie, dlatego kobieta postanowiła wyciągnąć to pęsetą. Okazało się, że jest to wielki "fluk". Wiele osób z pewnością zareagowałoby z obrzydzeniem na ten widok. Nieco inne podejście mają bez wątpienia rodzice, dla których takie sytuacje "to chleb powszedni".

Aspiratory do nosa to przydatna rzecz

Trzeba jednak zaznaczyć, że wyciąganie "fluków" pęsetą nie jest najlepszym pomysłem. Nosek dziecka jest bardzo delikatny, łatwo go ukłuć i zranić. Poza tym dziecko w każdej chwili może poruszyć głową i nieszczęście gotowe. Lepszym rozwiązaniem są specjalne aspiratory. W aptekach i sklepach z produktami dla niemowląt jest ich całe mnóstwo. Osoby, które nie mają dzieci, zapewne nie wiedzą, że są też takie, dzięki którym wyciąga się katar ustami. Jedną część rurki wkłada się do nosa dziecka, a drugą do ust i silnym wdechem wyciąga smarki maluszka. Fakt, że jak mocno się pociągnie, to mogą one przelecieć przez całą rurkę aż do ust dorosłego, ale to się naprawdę rzadko zdarza.

Rodzic wyciąga coś pęsetą z nosa dzieckaRodzic wyciąga coś pęsetą z nosa dziecka TikTok, screen, @jtpeck

Dostępne są też aspiratory elektryczne oraz takie, które podłącza się do odkurzacza. Ten drugi rodzaj często budzi sprzeczne uczucia, aczkolwiek to naprawdę dobre rozwiązanie i nie ma możliwości, by zrobiło dziecku krzywdę. Niekiedy można spotkać się ze stwierdzeniami, że oprócz wydzieliny z nosa odkurzacz może wyciągnąć coś innego - nic bardziej mylnego, siła wciągania kataru nie jest aż tak silna. Przy tym, osoby, które skorzystały z tzw. katarka do odkurzacza wiedzą, że jest naprawdę skuteczny.

Więcej o: