Ile dni do wakacji? Walka o czerwony pasek trwa. Wielu zapomina, że średnia 4,75 nie wystarczy

Ile dni do wakacji? Na to pytanie wciąż szukają odpowiedzi uczniowie, przemęczeni i przeciążeni nauką. Obecnie zaczął się dla nich bardzo intensywny okres, bo zanim rozpoczną upragnioną przerwę wakacyjną, wielu z nich musi jeszcze zmierzyć się z poprawą ocen. Jednak, aby otrzymać świadectwo z czerwonym paskiem, same oceny nie wystarczą. Tutaj ważne jest coś jeszcze.

Ile dni do wakacji? Uczniowie przeglądają karty kalendarza w poszukiwaniu wolnego od szkoły i odliczają dni, które muszą spędzić jeszcze w murach placówki. To właśnie teraz zaczyna się dla nich jeden z intensywniejszych okresów jeśli chodzi o naukę. Walka o jak najlepsze wyniki, bo zanim odbiorą świadectwa i wyjadą na obozy i kolonie, przed nimi jeszcze wystawianie ocen. W walce o czerwony pasek jednak sama średnia nie wystarczy. Tu liczy się jeszcze jedna rzecz.

Zobacz wideo Sprawdzamy stosunek jakości do ceny w restauracji Kuby Wojewódzkiego

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Ile dni do wakacji? Wielkie odliczanie ruszyło

Ile dni do wakacji? Zmęczeni ciągłą nauką uczniowie odliczają dni do upragnionej przerwy od szkoły. Okazuje się, że w zasadzie już mniej niż miesiąc dzieli ich od zakończenia roku szkolnego. W tym roku ostatni dzień szkoły został zaplanowany na 23 czerwca 2023 roku. Oznacza to, że do początku wakacji zostały już tylko trzy tygodnie, czyli 23 dni. Bez weekendów jest ich znacznie mniej, bo jedynie 17 dni nauki.

To nie koniec dobrych informacji. Wielu jeszcze nie zdaje sobie sprawy, że tegoroczne wakacje potrwają znacznie dłużej. Dlaczego? Otóż decyzją resortu nauki zostało przesunięte rozpoczęcie roku szkolnego z 1 na 4 września, co daje jeszcze dodatkowe trzy dni wolnego.

Walka o świadectwo z paskiem. Zaczął się gorący okres w szkołach

Trzy tygodnie do wakacji, oznacza tylko jedno. Właśnie rozpoczął się gorący okres walki o jak najlepsze wyniki na koniec szkoły. Uczniowie poprawiają testy i sprawdziany, zgłaszają się do dodatkowych prac - wszystko po to, aby otrzymać świadectwo z czerwonym paskiem. Jednak tutaj należy pamiętać jeszcze o jednej, ważnej sprawie. Chodzi o ocenę z zachowania.

Aby uzyskać na świadectwie w szkole podstawowej, liceum, czy technikum "czerwony pasek", średnia arytmetyczna ocen musi wynosić co najmniej 4,75. Istotną kwestią jest tu również zachowanie. Ta ocena okazuje się być równie ważna, jak ta z matematyki, czy języka polskiego. Zatem, aby dany uczeń mógł cieszyć się swoim wyróżnieniem, musi otrzymać ocenę z zachowania wzorową, lub bardzo dobrą.

Więcej o: