Poprosiła rodziców o pomoc przy noworodku. Gdy wróciła, dziadkowie przywitali ją rachunkiem. "Jestem oburzona"

Pewna mama dowiedziała się, że jej rodzice chcą dostawać 16 funtów za godzinę (około 83 złotych) za godzinę. Za co? Tak wycenili pomoc przy jej nowo narodzonym dziecku. Kobieta była wściekła.

Rachunek od babci

20-latka opowiedziała na popularnym forum internetowym o tym, jak chciała, aby babcia dziecka za darmo opiekowała się jej dzieckiem, kiedy ona wróci do pracy. Młoda mama nie spodziewała się, że zostanie obciążona opłatą. 

Zobacz wideo Pytamy przedszkolaków, czego nauczyli ich dziadkowie. "Szyć" "Jeździć traktorem"

- Poprosiłam mamę, aby pomogła mi w opiece nad noworodkiem, abym mogła wrócić do pracy po zakończeniu urlopu – rozpoczęła swoją historię. -  Moja mama ma 64 lata, od 1992 roku zajmuje się domem i od tego czasu nie pracuje zawodowo – wyjaśniła. Kobieta była oburzona, gdy usłyszała "nie".

- Odmówiła, mówiąc, że jest za stara i że już wychowała swoje dzieci. Dodała, że jeśli naprawdę chciałam tego dziecka, to może powinnam była pomyśleć o zostaniu w domu, tak jak ona, aby się nim zająć, podczas gdy mój partner idzie do pracy i zapewnia nam utrzymanie. Zaznaczyła, że jeśli ona i mój tata byli w stanie to rozpracować, my też możemy – pisze oburzona.

Kobieta przyznała szczerze, że musi wrócić do pracy. Jedna pensja nie jest w stanie pokryć kosztów utrzymania rodziny. Ma również długi z tytułu kredytów studenckich. - Kiedy wyjaśniłam wszystko mojej mamie, zaczęła mówić, że obciąży mnie kwotą 16 funtów za godzinę opieki nad dzieckiem (około 83 złotych). Dodatkowo będzie naliczać opłaty za spóźnienie, jeśli się spóźnimy z odbiorem.

Młoda mama przyznała, że myślała o wysłaniu dziecka do żłobka, ale po przeliczeniu kosztów myślała, że o wiele taniej będzie zostawić dziecko u babci. Teraz zaczyna to rozważać. - Zastanawiam się nad zapisaniem mojego dziecka do żłobka, ponieważ koszt będzie ogólnie niższy i trochę bliżej naszego domu niż dom mojej matki.

Co na to internauci?

Mama zapytała na forum: - Czy nie mam racji, chcąc, aby moja mama, która jest w domu przez cały dzień, opiekowała się moim dzieckiem za darmo, podczas gdy ja i mój partner próbujemy naprawić nasze finanse? Internauci byli podzieleni, jednak większość przyznała rację babci: - Twoja matka nie ma obowiązku opiekować się tobą, - Twoja matka nie jest darmową opiekunką. Ma rację, wychowała swoje dzieci – czytamy w komentarzach. A wy co myślicie o opiece babć nad wnuczkami? Powinny dostawać za to wynagrodzenie?

Więcej o: