Laurka na Dzień Ojca, czyli piękny upominek dla każdego rodzica

Laurka na Dzień Ojca - jak ją wykonać? Gdzie szukać inspiracji? Z czego może być zrobiona? Czy można znaleźć gotowe? Sprawdź!

Laurka na Dzień Ojca — najpopularniejszy prezent z czasów szkolnych

Laurka na Dzień Ojca czy też na Dzień Matki to coś, co każdy z nas robił dla rodzica czy to w przedszkolu, czy też w szkole. Jest to jednocześnie upominek, który dziecko jest w stanie wykonać w całości samo, o ile oczywiście potrafi już posługiwać się kredkami, ołówkiem, czy nożyczkami, papierem kolorowym i klejem. Jest też jednym z najbardziej sentymentalnych prezentów, gdy jest lekko koślawa i pisana niedoskonałym, dziecięcym pismem. Dlatego też przechowuje się ją latami w szafce i z miłością spogląda co jakiś czas. Są to piękne chwile w życiu każdego rodzica. Czasem też konieczne jest, by mama, babcia lub inna osoba pomogła dziecku w jej wykonaniu, ale to nie umniejsza jej znaczenia.

Czy laurki na Dzień Ojca można kupić gotowe?

Obecnie prawie każdą rzecz można kupić gotową i nie trzeba jej robić samodzielnie. Nawet jeśli bezpośrednio nie jest to produkt dostępny na stronie internetowej czy w witrynie sklepowej, to można z pewnością go zamówić. Laurki na Dzień Ojca wykonują np. osoby, które robią też na życzenie kartki świąteczne, okolicznościowe, czy karneciki na zaproszenia itp. Można wówczas wybrać materiał, z jakiego mogą być wykonane, tekst i wiele innych. Na pewno taka kartka będzie ciekawsza niż komercyjnie robione kartki, których dziesiątki dostępne są w sklepach. Dalej jednak najpiękniejsze są te wykonane własnoręcznie.

Zobacz wideo Spędź Dzień Ojca z dzieckiem na pikniku, ale najpierw... przygotujcie razem piękny kosz na smakołyki

Co potrzebne jest, by powstała laurka dla taty na Dzień Ojca?

Jeśli jednak zdecydujemy się na wykonanie takiego upominku samodzielnie, warto udać się do sklepu papierniczego i do pasmanterii po wybrane dodatki. Można w sklepach i internecie poszukać inspiracji i wybrać wymarzone elementy, by laurka dla taty na Dzień Ojca była wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju. Przydatne okażą się z pewnością:

 • blok techniczny,
 • bibuła,
 • papier kolorowy,
 • klej,
 • nożyczki,
 • taśma klejąca,
 • ołówek,
 • kredki,
 • naklejki,
 • tasiemki,
 • koraliki 
 • inne akcesoria.

Wszystko zależy od naszej wyobraźni i fantazji.

Laurka na Dzień Ojca do wydruku? Czy są gotowe szablony?

Oczywiście, że są. Można je z łatwością znaleźć — głównie w internecie. Jest to bardzo dobre wyjście dla mam, które są zapracowane i nie mają jak poświęcić pół dnia na wycinanki z dzieckiem, ale mogą wydrukować laurkę, którą np. dziecko samodzielnie pokoloruje. Laurka na Dzień Ojca do wydruku i kolorowania, czy też w całości samodzielnie narysowana, będzie tak samo urocza. Ważne, że w jej wykonanie włożone zostało serce.

Pomysły na laurki na Dzień Ojca. DIY

W dzisiejszych czasach jest bardzo dużo możliwości na wykonanie pięknych upominków samodzielnie — tzw. DIY lub też kupienie gotowych. Z łatwością można kupić takie na podobieństwo nadruków na koszulki, które wystarczy potem oprawić w antyramę i powiesić na ścianie. Mogą one mieć formę obrazkową, bardziej wierszowaną lub inną, dowolną. Oczywiście do wyboru są takie z bardziej poważną treścią, ale i takie zabawne. Jeśli ma się na myśli pomysły na laurki na Dzień Ojca, to nie można zapominać o możliwości wykonania kolażu ze wspólnych zdjęć, który też można oprawić, by mógł zostać powieszony na ścianie. No i klasyczne rysunki i wycinanki równie mocno, o ile nie bardziej, chwytają za serce.

Laurki na Dzień Ojca — jak zrobić klasyczną?

Jedną z najczęściej spotykanych, klasycznych jest taka, która wykonana będzie z papieru kolorowego i bloku technicznego z użyciem kleju, kredek i nożyczek.

 • Można na kartce papieru narysować dowolny kształt — np. serce. Następnie odrysować je na bloku technicznym, ale w taki sposób, by jedna ścianka lub jej fragment się ze sobą stykały. Wtedy po wycięciu będzie się ono zamykać.
 • Inną opcją jest wyciąć jedno serce w całości, a drugie w dwóch połówkach, które przyklejone będą do boków na zasadzie otwieranych okiennic. Następnie serducho okleić można papierem kolorowym w dowolne wzory lub po prostu całość okleić jednym kolorem. W miejscu, gdzie serce będzie się otwierało, można napisać życzenia, które będą widoczne właśnie dopiero po jego otworzeniu.

Można też wybrać inny kształt laurki na Dzień Ojca. Jak zrobić laurki na Dzień Ojca zależy od tego, co wybierzemy. Mogą to być też bardziej skomplikowane konstrukcje na zasadzie brył geometrycznych, etc. To już zadanie dla osób na bardziej zaawansowanym poziomie plastycznym. 

Zobacz też: Kiedy jest Dzień Ojca? Święto ma całkiem długą tradycję. Zobacz, co warto o nim wiedzieć

Więcej o: