Dominujący bliźniak. Nagranie z brzucha matki, pokazuje, co to znaczy. Nie ma łatwo

Obecnie, dzięki nowoczesnym urządzeniom można badać i obserwować dzieci, które są jeszcze w łonie matki. Czasem można zobaczyć coś, czego nikt się nie spodziewa!

Więcej ciekawych treści znajdziesz na Gazeta.pl
Aktualnie normą jest, że kobiecie w ciąży wykonuje się badanie USG. Dzięki temu lekarz już w pierwszych tygodniach ciąży może obserwować, czy dziecko rozwija się prawidłowo. Sprawdza, czy ma wszystkie kończyny, nos, jaka jest jest płeć itp. Takie badanie pozwala na wczesnym etapie wykryć wiele wad. Zdarza się, że dziecko jest operowane jeszcze w łonie matki, dzięki czemu ma szansę później na normalny rozwój.

Zobacz wideo Kaja Burneika jest mamą, która nie cukruje rzeczywistości

Trzeba też przyznać, że każda kobieta, która spodziewa się dziecka, lubi oglądać swojego nienarodzonego potomka na ekranie monitora w gabinecie lekarza. Obecnie są dostępne nawet tak dokładne sprzęty, że można niemalże zobaczyć twarz maleństwa. Oczywiście jest ona zniekształcona, ale dla większości rodziców i tak najpiękniejsza.

USG ciąży bliźniaczejUSG ciąży bliźniaczej TikTok, screen, @ahau001

Takie obserwacje podczas badania USG mogą też być zabawne. Szczególnie gdy obserwuje się ruchy maleństwa, jego machanie nóżkami i rączkami. Pewna mama pokazała na swoim TikToku, co zobaczyła, będąc u lekarza. Kobieta spodziewa się bliźniąt, więc obraz USG był jeszcze ciekawszy. W pewnym momencie jedno z dzieci zaczyna kopać swojego brata, czy siostrę. Można odnieść wrażenie, że robi to ze wszystkich sił. Na szczęście, można być spokojnym - bliźniaka takie boksowanie i kopanie nie boli. Trzeba jednak przyznać, że rodzice mogą spodziewać się dwójki dzieci o zupełnie różnych temperamentach. Gdy jeden maluszek szaleje w brzuchu, drugi cierpliwie i spokojnie przyjmuje zadawane ciosy, jakby nie był w ogóle zainteresowany całą sytuacją.

Filmik z bliźniakami wzbudził spore zainteresowanie wśród internautów, którzy bez wątpienia są rozbawieni zachowaniem nienarodzonych dzieci:

Nieźle się zaczyna

- pisze jedna z osób pod nagraniem. "Hahaha, ale ten drugi biedny człowiek jest tak spokojny", "Jakie to piękne", "Obaj już się kłócą", "Już się zaczęło, "Prześladowany jeszcze przed urodzeniem".

Wiele ciężarnych przyznało, że ich bliźniaki zachowują się podobnie, a brzuch "ciągle faluje" od ciosów maleńkimi nóżkami i rączkami. 

Więcej o: