Za ile wakacje 2023? W tym roku nie potrwają do 1 września. Nastąpiła zmiana

Za ile wakacje 2023? To pytanie wciąż pojawia się wśród rozmów i dyskusji wielu zmęczonych nauką uczniów. Chociaż aktualnie we wszystkich szkołach trwa gorący okres poprawy ocen, zdobywania dodatkowych punktów i walki o świadectwo z paskiem, to wiele osób już z utęsknieniem patrzy na kalendarz. Do upragnionej dwumiesięcznej przerwy pozostał mniej niż miesiąc, jednak dobrych informacji to nie koniec. W tym roku dzieci i młodzież szkolna odpoczną znacznie dłużej.

Za ile wakacje 2023? To pytanie jak mantra pojawia się ostatnimi czasy nader często. Nic w tym dziwnego, bo po ponad dziewięciu miesiącach intensywnej nauki, wielu uczniów marzy już o wolnym od szkoły. Do ostatniego dnia w tym roku szkolnym pozostał mniej niż miesiąc. Za trzy tygodnie uczniowie odbiorą swoje świadectwa i zaczną najdłuższe wakacje, bo ku uciesze wielu z nich, zostało przesunięte rozpoczęcie roku szkolnego.

Zobacz wideo Sara James. Jak spędzi urodziny?

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Za ile wakacje 2023? Resort edukacji zadecydował się na przełożenie ważnej daty

Za ile wakacje 2023? Okazuje się, że do ostatniego dnia szkoły pozostały już tylko trzy tygodnie. Przekroczyliśmy magiczną barierę i już teraz nie pozostało nic innego, jak odliczanie do oficjalnego zakończenia roku szkolnego. Ta ważna uroczystość odbędzie się niedługo, bo 23 czerwca, a to oznacza, że pożegnanie z nauczycielami i szkolnymi koleżankami oraz kolegami będzie za 24 dni (bez weekendów już tylko 18 dni).

Dodatkowo już za niedługo przedsmak wakacji, czyli długi czerwcowy weekend. Ma to związek z kościelnym świętem Bożego Ciała. To święto ruchome, choć zawsze wypada w czwartek. W tym roku przypada na 8 czerwca. Przy wolnym piątku (9 czerwca) oznacza to szansę na długi weekend, trwający aż cztery dni, do niedzieli (11 czerwca).

Potem pozostanie już tylko odliczać do wakacji, które ku uciesze wielu osób będą w tym roku wyjątkowo długie. Dlaczego? Otóż resort edukacji postanowił przesunąć rozpoczęcie roku szkolnego o kilka dni. 1 września, czyli tradycyjna data rozpoczęcia szkoły w tym roku wypada na piątek, a to oznacza, że uczniowie zaraz po uroczystym powrocie do szkoły mieliby wolny weekend. Ministerstwo Edukacji postanowiło więc przesunąć rozpoczęcie z 1 na 4 września, co daje dodatkowe 3 dni wolnego.

Więcej o: