11-dniowe dziecko przestało oddychać. Do akcji wkroczył policjant. "Dźwięk ten zapamiętam na całe życie"

11-dniowy noworodek nagle przestał oddychać. Uratował go policjant, który przyjeżdżał obok zdarzenia. "Właściwy człowiek na właściwym miejscu. Prawdziwi bohaterowie nie noszą peleryny" - piszą internauci.

Zdarzenie zostało opisane na profilu facebookowym Miejski Reporter. We wtorek 23 maja podczas służbowego dojazdu do siedziby KSP, stołeczny policjant Sierżant Tomasz Grądzki był świadkiem niepokojącej sytuacji. Zauważył zatrzymane pojazdy i postanowił sprawdzić, co było przyczyną ich postoju. Okazało się, że 11-dniowy noworodek nagle przestał oddychać.

Policjant uratował 11-dniowe dziecko

Więcej artykułów dotyczących aktualnych wydarzeń przeczytasz na stronie Gazeta.pl.

Szkoła (zdjęcie ilustracyjne) Dyrektor szkoły doniósł na matkę uczennicy do sądu rodzinnego. Został zawieszony

Zobacz wideo Co chciałbyś/chciałabyś usłyszeć od mamy?

Gdy policjant zauważył, że u dziecka doszło do niedrożności dróg oddechowych, niezwłocznie ruszył mu na pomoc.

Wdrożone przeze mnie czynności ratownicze skutkowały przywróceniem funkcji życiowych i powrotem oddechu (dźwięk ten zostanie mi napewno na całe życie)

- przyznał.

Podkreślił przy tym, jak ważne jest, aby każdy funkcjonariusz dbał o odpowiednie wyszkolenie i wykształcenie, gdyż odpowiednia wiedza może uratować komuś życie. Dodał, że jest mu niezmiernie miło, że mógł pomóc maleństwu i że za cała sytuacja miała szczęśliwy finał. "Pamiętajcie, że szkolenie się w zakresie pierwszej pomocy jest bardzo ważne. Wy po takim szkoleniu nie będziecie chodzili po ulicach i szukali poszkodowanych, najczęściej będziecie takiej pomocy udzielali osobom bliskim. Oczywiście życzę, aby nigdy się wam to nie przydało. Jednakże zaznaczam, iż umiejętności te mogą uratować niejedno życie" - zauważył.

Pod wpisem oraz zdjęciem mundurowego z dzieckiem pojawiła się masa komentarzy. Internauci byli pod wrażeniem jego postawy. "To jest postawa godna policjanta który wie, po co nosi mundur", "Właściwy człowiek na właściwym miejscu. Prawdziwi bohaterowie nie noszą peleryny", "Każdy ma swojego anioła stróża, a uratowanie życia, to największy dar, jaki można komuś podarować. Wyrazy uznania dla sierżanta Tomasza", "Cudownie czytać takie wiadomości. Szacunek dla bohatera" - pisali internauci.

Jackson był sztucznie podtrzymywany przy życiu. Oddychała za niego maszyna Szpital zapłaci im 15 mln dolarów za śmierć dziecka

Więcej o: