Kiedy jest koniec roku szkolnego? W tym roku wakacje będą wyjątkowo długie

Kiedy jest koniec roku szkolnego? Dobra informacja jest taka, że do upragnionych wakacji pozostał mniej niż miesiąc. Uczniowie swoje świadectwa odbiorą już 23 czerwca, jednak do szkół nie powrócą 1 września, tak jak to zwykle bywało. W tym roku przerwa wakacyjna potrwa znacznie dłużej. Przedstawiamy szczegóły.

Kiedy jest koniec roku szkolnego? To pytanie pojawia się ostatnimi czasy wyjątkowo często. Nic w tym dziwnego, bo po pond dziewięciu miesiącach intensywnej nauki, wielu uczniów jest przemęczonych. Z utęsknieniem wyglądają ostatniego dnia szkoły. Jednak tegoroczne wakacje będą inne niż zwykle, bo potrwają znacznie dłużej. Uczniowie nie wrócą do szkolnych ław 1 września, a dopiero kilka dni później.

Zobacz wideo Klaudia El Dursi - szybkie strzały. Woli wakacje z Lipińską czy Siwiec?

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Kiedy jest koniec roku szkolnego? Ruszyło wielkie odliczanie

Kiedy jest koniec roku szkolnego? Wszyscy uczniowie patrzą w kalendarz i odliczają dni do końca szkoły. Do uroczystego zakończenia roku szkolnego 2022/2023 pozostał mniej niż miesiąc. Pamiętajmy jednak, że uczniowie ostatnie tygodnie spędzają głównie na poprawie ocen, zaliczaniu ostatnich sprawdzianów i walce o jak najlepsze wyniki na świadectwie, niż na nauce nowych rzeczy. 

Dzieci i młodzież szkolna odbiorą swoje świadectwa już za 28 dni. Dokładnie 23 czerwca 2023 roku rozpoczną wyczekane i upragnione wakacje.

Większość z nich już teraz planuje swoje wyjazdy, zapisuje się na kolonie i obozy, a także umawia ze znajomymi na spędzanie czasu we własnym gronie, czy to nad jeziorem, w parku, czy basenie. Swoich planów jednak nie muszą kończyć na 1 września, bo w tym roku przerwa od szkoły potrwa znacznie dłużej. Uczniowie nie wracają do placówek z początkiem września, tak jak to zwykle bywa, a dopiero kilka dni później. Skąd ta zmiana?

Jako że dzień 1 września wypada w piątek, to rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 zostało przez Ministerstwo Edukacji i Nauki przesunięte dopiero na poniedziałek 4 września.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.