Kiedy jest dzień mamy 2023? W tym roku jest okazja do przedłużonego świętowania

Dzień matki obchodzimy oczywiście 26 maja. Wszystkie dzieci, zarówno te małe, jak i duże, pamiętają w tym wyjątkowym dniu o swoich mamach. Jeśli szukacie życzeń na dzień matki lub zastanawiacie się, co na dzień matki warto kupić, podpowiadamy najlepiej jak potrafimy!

Kiedy jest dzień mamy 2023? Data znana wszystkim dzieciom

Wszystkie dzieci doskonale widzą. Na pytanie, kiedy jest dzień mamy 2023, odpowiadają jednym tchem: 26 maja! We wszystkich szkołach, przedszkolach, żłobkach już od początku maja trwają przygotowania do tego ważnego święta. Dzieci uczą się wierszyków, piosenek. W wielu placówkach mamy są zapraszane na przedstawienia na ich cześć. Niekiedy też nawet na poczęstunek! Obowiązkowo każda mama dostaje w tym dniu laurkę i drobny upominek. Najlepiej przygotowany własnoręcznie. Te cieszą najbardziej!

Zobacz wideo Dzień Matki. Najukochańsza osoba na świecie oczami dziecka

Kiedy jest dzień mamy 2023? Co na dzień matki?

Jeśli jednak nie macie sił lub ochoty na wyklejenie laurki, nic nie szkodzi. Liczy się pamięć. Każda mama doceni nawet najdrobniejszy gest. Co na dzień matki zatem? Nie przesadzajmy z prezentami. Mamy ucieszą się z kwiatów. Przypomnijmy, w maju kwitną konwalie, bzy, tulipany, kaczeńce i niezapominajki. W każdej kwiaciarni bez problemu kupimy właśnie tulipany czy konwalie. Wystarczy jeden tulipan! Naprawdę najważniejszy jest gest.

Co na dzień matki jeśli nie kwiaty? Możemy pomyśleć o zaproszeniu mamy na obiad. Oczywiście ucieszy się z zaproszenia do restauracji. Ale równie miło będzie jej, gdy samodzielnie przygotujemy obiad. Dzień matki to wyjątkowy dzień w roku. Nawet kulinarni amatorzy powinni wyczarować coś, co przypadnie do gustu.

Kiedy jest dzień mamy 2023? Życzenia na dzień matki

Można też kupić piękną kartkę lub ciekawą książkę. W takim wypadku koniecznie pamiętajmy o dedykacji i życzeniach na dzień matki. Oto nasze propozycje życzeń na dzień matki: - Dziękuję Ci za miłość, dziękuję za poświęcenie, za nieprzespane noce i troskę nieskończenie; - Brakuje słów, aby podziękować za matczyną odwagę, cierpliwość, dobroć, zrozumienie, ale tak bardzo chcę wyrazić wdzięczność właśnie Tobie. Najbardziej kochającej z Mam!; - Kochana Mamo! Życzę Ci, żebyś zawsze szczęśliwa była, w radości i szczęściu żyła. Niech o każdej porze i wszędzie, Uśmiech na Twojej twarzy będzie.

Więcej o: