Zrobiła wielkie wejście na komunię. Pod kościół zajechała karetą rodem z "Kopciuszka"

Ośmiolatka zrobiła wielkie wejście na do kościoła. Nie wystarczyła wielka komunijna kreacja, berło i korona. Rodzice wynajęli białą karetę, w których dziewczynka pojechała na mszę.

Trwa sezon komunijny. W Polsce przyjęło się, że to właśnie w maju dzieci przystępują do tego sakramentu. Wcześniej muszą jednak uczestniczyć w zajęciach przygotowawczych, opanować wymagane modlitwy i zrobić rachunek sumienia. Do komunii z dużym wyprzedzeniem przygotowują się również rodzice.

Zrobiła wielkie wejście na komunię

Więcej artykułów o tematyce parentingowej przeczytasz na stronie Gazeta.pl.

Konfesjonał Dziesięciolatka poszła do spowiedzi. Z konfesjonału dobiegły krzyki duchownego: "Ty grzesznico!"

Zobacz wideo "Rodzice spełniają swoje niespełnione ambicje", a czy Majdan wychowa syna na piłkarza?

Podejście do pierwszej komunii świętej znacząco zmieniło się na przestrzeni lat. Niegdyś po mszy urządzano skromny obiad dla grona najbliższych, a dziś wyprawia się huczne bankiety, na które przyjeżdża rodzina z całej Polski. Rodzice wynajmują sale w hotelach i restauracjach, zamawiają catering, piętrowy tort, a czasem także dodatkowe atrakcje, jak np. fotobudka, dmuchany zamek, czy zespół muzyczny. Zmianę widać także w kwestii prezentów. Kiedyś dzieciom dawano Biblię, złoty łańcuszek i pamiątki z wizerunkami świętych. Obecnie zastąpiły je koperty z pieniędzmi, konsole do gier, laptopy i telefon. Zdarza się jednak, że pomysłowość rodziców i gości wciąż potrafi zaskoczyć.

Na TikToku opublikowano dość nietypowe nagranie z pierwszej komunii świętej. Rodzice zainwestowali nie tylko w samą imprezę. W przypadku uroczystości ślubnych czasem wynajmuje się limuzyny, sportowe auta lub karety, które wożą pary do kościoła. Najwyraźniej zainspirowano się tym zwyczajem, bo wynajęto dużą białą karetę, która zawiozła dzieci na mszę. Na filmiku widać zdobiony powóz przypominający ten z "Kopciuszka", ciągnięty przez dwa białe konie. W środku siedział chłopiec w garniturze oraz dziewczynka w rozłożystej, przypominającej ślubną sukni. Na głowie miała koronę i welon, a w ręce trzymała berło.

Ma 22 lata i pięcioro dzieci "Mam 22 lata i pięcioro dzieci. Twierdzą, że zmarnowałam sobie życie"

Więcej o: