Grażyna to imię pochodzenia litewskiego. Powstało od słowa "grazus" lub "grazi", które oznaczają "piękna". Ciekawostką jest, że imię Grażyna wymyślił sam Adam Mickiewicz, na potrzeby tytułowej bohaterki jego poematu z 1823.
Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl
Gdy bliscy opisują Grażynę, wspominają o aurze pewnej tajemniczości, która ją otacza. W dodatku jest niezwykle sympatyczna, wdzięczna i optymistycznie nastawiona do wszystkiego, co ją otacza. Jest także bardzo wyczulona na potrzeby innych. Nie ma problemów z nawiązywaniem znajomości. Ma poczucie humoru i luz w sobie. Rozkręci każde spotkanie. Spontanicznie potrafi wpadać na genialne pomysły. Jest przy tym cierpliwa i opanowana, nawet w sytuacjach pełnych stresu. Takie cechy charakteru pomagają jej unikać konfliktów i jednocześnie być rozjemczynią cudzych. Jest niekonsekwentna i szybko zmienia zdanie, więc ciężko osiągnąć jej założone cele. Ale potrafi genialnie wykorzystywać swoje mocne strony, więc udaje jej wychodzić z problematycznych sytuacji bez szwanku.
Imieniny: 1 kwietnia, 26 lipca, 9 września
Więcej interesujących treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl
Zdrobnienia: Grażka, Grażynka, Grażeczka, Grażynia, Graża, Grazia, Gaga, Gagunia, Gagusia, Gaja, Grania, Grazia, Graziczek, Grazik, Graziula, Graśka, Graż, Grażek, Grażunia, Grażusia, Grażyn, Grażyńcia, Gusia
Grażyna od wczesnych zna i umie wykorzystywać swoje talenty i mocne strony. W pracy lubi mieć wszystko dokładnie zaplanowane i zorganizowane. Ma szeroki zakres zainteresowań i jednocześnie bardzo lubi zdobywać nową wiedzę, a jej zaradność i inteligencja szybko dają się zauważyć. Jest ambitna i łatwo się nie poddaje, choć nie lubi czuć zbyt dużego ciężaru odpowiedzialności, toteż sprawdzi się na wielu stanowiskach. Jest jednocześnie bardzo wrażliwa, nie tylko na potrzeby innych, ale i ją łatwo zranić. Nie można odmówić jej kreatywności. Jej największym celem jest wykonywanie pracy potrzebnej, dzięki której zostanie zauważona i doceniona. Świetnie sprawdzi się jako: aktorka, plastyczka, dekoratorka wnętrz, architektka, modelka, pedagożka, nauczycielka, badaczka, naukowczyni, psycholożka.