Jak wygląda ciąża? Lekarz pokazał nietypową ilustrację. "Nie wiem, co przeraża mnie bardziej. Dziecko czy ręka mamy"

Jak wygląda ciąża? Co dzieje się w organizmie matki, kiedy dochodzi do zapłodnienia, a następnie stopniowego rozwoju płodu? Z takich zewnętrznych oznak widzimy rosnący brzuch. A to, co zachodzi wewnątrz, można obejrzeć w czasie rutynowego badania USG. Okazuje się, że czasem graficzne przedstawienie rozwijającego się w macicy dziecka, dalekie są od faktycznego stanu.

Jedne z lekarzy, położnik i ginekolog, wrzucił na swojego TikToka ilustrację z pewnej medycznej książki. Zaprezentowany rysunek przedstawia kobietę w ciąży, która siedzi na piłce. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, jak zostało przedstawione dziecko, które rozwija się w jej brzuchu. Ilustrator miał też pewne problemy z odpowiednimi proporcjami, bo ręka kobiety w ciąży jest niepokojąco długa.

Zobacz wideo Zwykły dzień w Sejmie. Czarnek nazwany "hejterem", Budka pyta Witek "Czy Pani wie, co tu się dzieje!?"

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Czy tak wygląda ciąża? Ta ilustracja przeraziła lekarza

Ciąża zmienia kobiece ciało od środka. Dzieci już na lekcjach biologii w szkole podstawowej uczą się, jak wygląda zapłodnienie. Podręczniki w graficzny sposób pomagają zrozumieć to, jak z komórki jajowej powstaje płód, który z miesiąca na miesiąc zmienia się niesamowicie, rosnąc w macicy kobiety. Przez 9 miesięcy organizm kobiety wykonuje ogromną pracę. Brzuch się powiększa, a organy wewnętrzne przesuwają się, robiąc miejsce dziecku.

To, jak przebiega ciąża "od środka", można oczywiście podejrzeć w czasie rutynowych badań USG. Z pomocą przychodzą także niektóre medyczne poradniki i czasopisma, a także specjalistyczne książki. 

Pewien lekarz na swoim TikToku opublikował nietypowy film, w którym pokazał ilustrację znajdującą się w pewnej medycznej książce. To, jak wygląda rosnące w ciele kobiety dziecko - jest dla niego przerażające. Podobnie jak ręka kobiety, która jest nienaturalnie długa. Na to również zwrócił uwagę lekarz.

Nie wiem, co przeraża mnie bardziej. Dziecko czy ręka mamy

- dodał na filmie mężczyzna.

Wielu internautów, którzy obejrzeli film, nie kryło swojego zdziwienia, jak taka książka mogła zostać dopuszczona do druku i wydana. To karygodny błąd, który przekłamuje wyobrażenia na temat ciąży i rozwijającego się w ciele kobiety dziecka.

To wygląda jak z katolickiego podręcznika. Czy tu na pewno chodzi o naukę?
Grafik płakał, jak projektował

- napisali internauci. 

Jeden z użytkowników TikToka, zauważył, że przedstawiona ilustracja wcale nie pochodzi ze specjalistycznej książki dla lekarzy. "To nie jest książka medyczna. To dziwna książka z kreskówkami" - dodano w komentarzu. I jest to prawdą. Już jakiś czas temu, pewien artysta znany tylko jako Chris (ten od bajki Simpsonów) wpadł na pomysł, aby dodać humoru do procesu narodzin dzięki swoim nietuzinkowym ilustracjom i satyrycznej książce "Historia życia". 

Znajdziemy w niej obrazy tego, jak powstają, rodzą się i rozwijają dzieci, a wszystkie ilustracje jego autorstwa są z pewnymi błędami, które oczywiście łatwo można wychwycić. Jeden z nich stał się wiralem i krąży po sieci. Tak, jest to rysunek przedstawiający matkę w ciąży. Czy wiedział o tym lekarz nagrywający swój film na TikToku? Zdaje się, że niekoniecznie. 

Więcej o: