Z imieniem Przemysław wiążę się pewna legenda. To imię słowiańskie, którego pierwotna nazwa brzmi Przemysł i oznaczało człowieka "przemyślnego", "bystrego", "inteligentnego". Co do legendy, książę o imieniu Przemysł, wybrał się pewnego dnia na polowanie. Udało mu się upolować niedźwiedzia, a na pamiątkę tego wydarzenia, założył w tamtym miejscu osadę, nadał jej herb z niedźwiedziem oraz nazwę Przemyśl. W późniejszych czasach do Przemysła doczepiono końcówkę "sław", i tak powstała współczesna forma Przemysław.
Często mówi się o nim "złota rączka". Jest energiczny, pomysłowy i nie usiedzi w jednym miejscu. Zarówno obowiązki domowe, jak i te związane z pracę wykonuje zawsze bez mrugnięcia okiem i ociągania się. Zawsze można na niego liczyć. Ludzie lubią go za otwartość, pogodność i nieposkromiony apetyt na życie. Jeśli tylko ma taką możliwość, poświęca swój wolny czas na podróże. To realista, twardo stąpa po ziemi, szanuje innych, ale nie przejmuje się ich opinią. Robi swoje, dokładnie tak jak sobie to zaplanował wcześniej. Największą satysfakcję dają mu chwile, gdy czuje się potrzebny innym. Ma w sobie wiele spokoju i opanowania. Rzadko kiedy wybucha i traci panowanie nad sobą. Największą jego wadą może być nieumiejętność gospodarowania pieniędzmi. Zakochany, potrafi zmienić się nie do poznania. Umie postępować z kobietami. Ma w sobie wiele uroku, który skutecznie wykorzystuje. Jeśli wybierze sobie towarzyszkę życia, będzie jej oddany i wierny.
Imieniny: 13 kwietnia, 4 września, 10 października, 30 października
Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl
Zdrobnienia: Przemek, Przemcio, Przemuś, Przemo, Przemciu, Przem, Przemko, Przemysławek, Przemysławcio, Przemysławciu, Sławek, Sławcio, Sławciu
Przemysław, jak rzadko kto, bez najmniejszego problemu potrafi wykonywać kilka rzeczy na raz. Ciągle musi być w ruchu. Poszukuje wrażeń. Wytycza sobie realne cele i konsekwentnie, niczym po drodze się nie zrażając, dąży do ich osiągnięcia. Wyróżnia się błyskotliwością oraz predyspozycjami do nauk ścisłych i technicznych spraw. Na pewno nie można o nim powiedzieć, że jest leniwy. Do swojej pracy podchodzi bardzo odpowiedzialnie i racjonalnie. Bez problemu może odnieść sukces, jednak nie to jest jego priorytetem. Lubi nieść innymi pomoc. Często staje się inspiracją dla innych. Idealne stanowiska dla Przemysława to: dziennikarz, programista, podróżnik, rzecznik prasowy, przedstawiciel dużej firmy, lekarz, psycholog, artysta, dyplomata.