Lubiany ksiądz z TikToka przypomina komunijne hity. Tez śpiewaliście te piosenki? "Oto jest dzień!"

Jakie pieśni śpiewaliście podczas swojej pierwszej komunii? "Oto jest dzień", a może jeszcze coś innego? Lubiany ksiądz z TikToka przypomniał komunijne hity, a użytkownicy dodali też swoje propozycje.

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo 100 lat sukienek na komunię. Polskie gusta od 1915 roku

 Okres komunijny trwa, rodzice i duchowni szykują wszystko, co potrzebne i dbają o każdy element. Jednym z nich są pieśni śpiewane zarówno podczas uroczystości, jak i po niej, w czasie tzw. białego tygodnia. Lubiany ksiądz z TikToka postanowił skorzystać z okazji i przypomniał internautom komunijne hity, a zachęceni internauci podali jeszcze inne pieśni, jakie pamiętają.

"Oto jest dzień". Ksiądz i internauci przypomnieli komunijne hity

"Oto jest dzień, który dał nam Pan" to słowa jednej z najbardziej rozpoznawalnych pieśni komunijnych, przypomnianej w filmiku księdza Sebastiana Picura. Lubiany kapłan wywołał tym lawinę komentarzy od użytkowników platformy, którzy wypisywali inne pieśni, jakie pamiętają ze swojej pierwszej komunii. "Pan Jezus już się zbliża, już puka do mych drzwi", "Jeden chleb co zmienia się...", "Idzie Mój Pan", "Ofiaruję, tobie panie mój…", "Uroczysty dzień komunii jest największą mą radością, Jezus żywy w moim sercu dziś objawił miłość swą", "Jesteś królem", "Dotknij Panie moich oczu", "Miłość doda wam skrzydeł", "Kiedyś o Jezu chodził po świecie", "Pan jest pasterzem moim" - podawali w komentarzach pod nagraniem internauci w różnym wieku, zarówno dawno dorośli, jak i dzieci, które miały pierwszą komunię stosunkowo niedawno.

"Oto jest dzień" i inne komunijne pieśni. Filmik lubianego księdza szybko zdobył popularność

Ksiądz Sebastian Picur jest bardzo lubianym duchownym, który prężnie działa w mediach społecznościowych, w tym na TikTok. Jego sympatyczny filmik o komunijnych pieśniach zdobył serca internautów bardzo szybko - do tej pory nagranie zebrało prawie siedem tysięcy polubień i ponad 600 komentarzy pełnych komunijnych wspomnień. 

Więcej o: