Toksyczna teściowa "kazała wnukowi mówić do siebie mamo". Na tym nie koniec. Zdjęć nie da się odtworzyć

Relacje z teściowymi bywają trudne, o czym zdążyło przekonać się wiele małżeństw na całym świecie. Swoimi przykrymi doświadczeniami dzielą się w mediach społecznościowych i... tak też stało się tym razem. Jedna z internautek zamieściła na forum szokujące wyznanie, które oburzyło setki użytkowników.

Mumsnet.com to jeden z najpopularniejszych serwisów internetowych dla rodziców w Wielkiej Brytanii. To właśnie tam można znaleźć forum, na którym rodziny chętnie wymieniają się spostrzeżeniami, a także proszą o rady. W piątek, 12 maja jedna z mam obchodziła pierwsze urodziny syna, po których nie wytrzymała i postanowiła opowiedzieć internautom swoją historię. 

Zobacz wideo Kupa podczas porodu? Kobiety się wstydzą, a nie powinny. Położna: Wszyscy o to pytają, a trzeba wiedzieć jedno

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Teściowa niszczy jej życie

Internautka zdradziła, że jej teściowa zbyt mocno chciałaby ingerować w życie jej synka, odsuwa ją od roli rodzicielskiej i chce, by ten "nazywał ją mamą". Kulminacja jej frustracji miała miejsce podczas jego pierwszych urodzin. Kiedy przyszedł czas uwiecznienia chwil z tortem urodzinowym, babcia stanęła tuż obok dziecka.

Zapytałam, czy moglibyśmy się zamienić, aby oboje jego rodzice byli wokół niego do zdjęcia

- relacjonowała na forum. Jej prośba nie spotkała się jednak ze zrozumieniem ze strony szwagra oraz teściowej, którzy stwierdzili, że ta zachowuje się niegrzecznie. 

Chce ingerować w życie wnuka

Mama podzieliła się także bardziej szczegółowymi informacjami w komentarzu. Wyznała, że teściowa chciała wybrać imię chłopca, jego szkołę, odbierać go po lekcjach i codziennie zabierać na spacer. 

Szantażowała mnie emocjonalnie, kiedy odmawiałam.

Post opublikowany przez zaniepokojoną internautkę zgromadził ponad 170 odpowiedzi. Użytkownicy uspokoili ją, że nie powinna czuć się winna, a zachowanie teściowej jest nie na miejscu. Szczególnie oburzył ich fakt, że kobieta chcę, by wnuk nazywał ją mamą. "Podejmij kroki, aby czuć się pewniej w roli rodzica - jesteś jego matką i nikt tego nie zmieni" - podsumował jeden z komentujących.

Więcej o: