Gniewko to imię męskie. Pochodzi z języka staropolskiego. Jego znaczenie można wywnioskować z dwóch słów "gniew" i "ko". Oznacza to dosłownie „mąż gniewu", „ten, który ma gniew". W Polsce wciąż jest jednym z rzadziej nadawanych imion. Istnieje teoria, że Gniewko to postać historyczna. Pojawił się w średniowiecznej Polsce i dał się poznać jako wojownik, który walczył dla króla Bolesława Chrobrego.
Gniewko ma duszę wojownika. Jest odpowiedzialny. Podejmuje decyzje i nigdy nie ucieka od konsekwencji. Jeśli życie rzuca mu przeszkody na drogę, on nie ucieka, ale wytrwale szuka rozwiązania. Nawet w takich chwilach udaje mu się dostrzec jakieś pozytywne strony. To człowiek pełen optymizmu, zawsze ma dla każdego dobre słowo i nigdy nie odmawia pomocy. Musi jednak uważać na swoje wybuchy złości. Jego nagła impulsywność znacznie utrudnia relacje z innymi. Ciężko znosi krytykę. Poczucie humoru ratuje, go z wielu trudnych sytuacji.
Imieniny: 8 lutego
Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl
Zdrobnienia: Gniewcio, Gniewoj, Gniewuś, Gniewuń, Gniewuniek, Gnieweczek, Gniewusiek, Gumiś, Gumi
Analityczny zmysł i skuteczna umiejętność rozwiązywania problemów są bardzo cenione na wielu stanowiskach. Gniewko musi jednak popracować nad przyjmowaniem krytyki i wytrwałością w realizacji zadań. Potrafi zbyt szybko się poddawać, a to nie wróży mu żadnych sukcesów. Niektórzy twierdzą, że ten człowiek ma mentalność małego dziecka. Jeśli jest chwalony, nawet za drobiazgi, od razu zmienia swoje nastawienie. Pojawia się wtedy chęć zaimponowania innym, a wszystko po to, by znów usłyszeć o sobie coś miłego. Sprawdzi się na wielu stanowiskach, a między innymi jako: budowlaniec, dyplomata, urzędnik, sportowiec, artysta, przedstawiciel handlowy, pisarz.