Prezent na Dzień Dziecka - 13 pomysłów na uśmiech od ucha do ucha

Prezent na Dzień Dziecka to miły gest, który docenią zarówno maluchy jak i starsze pociechy. Co kupić na 1 czerwca? Sprawdź listę pomysłów dla małych i dużych.

1 czerwca to hołd dla najmłodszych, w szkołach organizowane są dedykowane zabawy, rodzice zabierają pociechy na wesołe wycieczki lub słodkie spotkania, a dziadkowie uzupełniają dziecięce skarbonki. Co kupić w tym roku? Zapraszamy na przegląd upominków. 

Zobacz wideo Dzień Dziecka rękoma dziecka. Stefek nie może się mylić, to będzie pyszna zabawa

Prezenty na Dzień Dziecka - półka kreatywna  

Współczesne zabawki przypominają zaawansowane narzędzia ze świata dorosłych. Dzieci mogą zmaterializować postaci ze swojej wyobraźni przy pomocy zaawansowanej technologii, które prezenty na Dzień Dziecka poruszą kreatywną nutę? Oto kilka propozycji:

  • Długopis 3D - propozycja w przedziale wiekowym od 6 do 13 lat. Po naciśnięciu guzika pióro ożywa i podąża za dziecięcą wyobraźnią. 
  • Mini instrumenty - muzyka łagodzi obyczaje i ma pozytywny wpływ na rozwój dziecka. Mini pianinko, perkusja, czy klasyczny drewniany flet mogą być początkiem pięknej muzycznej przygody. 
  • Kreatywny zestaw klocków, który po złożeniu przypomina prawdziwe dzieło sztuki. Podczas zabawy wyobraźnia pracuje na najwyższych obrotach.

Dzień Dziecka - prezent do pokoju, czyli magiczne dodatki 

Własna przestrzeń służy nie tylko do nauki i odpoczynku, ale przede wszystkim do zabawy. Kreatywnie urządzony pokój pozwala też wyrazić siebie i jest idealnym miejscem na pierwsze imprezki. Jaki prezent do pokoju na Dzień Dziecka będzie najlepszy? 

  • Namiot w stylu boho to przytulny kąt do czytania, zabawy w chowanego i popołudniowej drzemki. Ustawiony w salonie może być motywem przewodnim pierwszej nocowanki. 
  • Drewniany leżaczek-bujaczek, który może być jednocześnie drabinką do wspinania i doskonałą równoważnią podczas zabawy. 
  • Magiczna lampka, która w nocy wyświetli ulubione postaci, przegoni potwory spod łóżka i te ukryte w dziecięcej szafie. 

Co na Dzień Dziecka - sport to zdrowie 

Wszechobecna technologia wyparła tradycyjne prezenty, które wcześniejszym pokoleniom dawały wiele radości. Może w tym roku warto powrócić do korzeni i sprawić dziecku sportową niespodziankę. Co na Dzień Dziecka dla małego sportowca? 

  • Rower to nie tylko dwa kółka, ale też niezależność poczucie wolności i fantastyczny środek transportu. Rowerowe wyprawy z przyjaciółmi to najlepsze wspomnienia z dzieciństwa. 
  • Wrotki - kolejny pomysł na to jak można miło spędzić czas na świeżym powietrzu. 
  • Ogrodowy basen - idealna opcja na lato.  
  • Prywatny plac zabaw w ogrodzie. 

Co na Dzień Dziecka? Prezent w formie rodzinnej wycieczki - 3 propozycje 

Co jeszcze sprawdzi się jako prezent na Dzień Dziecka? Współczesne dzieci toną w zabawkach, dlatego coraz częściej zamiast kolejnych gadżetów rodzice organizują wyprawy do mini zoo, parku wodnego, czy wesołego miasteczka. Emocje i wspomnienia zostaną z dziećmi zdecydowanie dłużej niż kolejne puzzle, czy zegarek

Zobacz też: Kiedy jest Dzień Dziecka? Kiedy jest obchodzony w innych państwach?

Więcej o: