Dziewczynki szaleją na weselu, ale ich stroje budzą konsternację. Pełny makijaż i mini. Ile one mają lat?

Trudno określić ich wiek, ale mogą mieć między 10 i 12 lat. Trudno określić, bo mają na sobie seksowne sukienki, buty na obcasie, na twarzy mocny makijaż. Nie zapomniały o misternych fryzurach, sztucznych paznokciach i ciężkiej biżuterii.

Więcej tematów związanych z życiem rodzinnym na stronie Gazeta.pl

Ślub to ważne wydarzenie rodzinne - bliscy spotykają się, żeby uczcić zawarcie związku małżeńskiego. Po uroczystości w urzędzie lub kościele gości czeka zabawa weselna. To już czas, żeby zaprezentować się pozostałym członkom rodziny i przyjaciołom pary młodej. Większość kobiet umawia się tego dnia do fryzjera i makijażystki, zakładają zwykle kupioną na tę okazję kreację. Do tego biżuteria, torebka etc. Tak przygotowane są już gotowe, żeby pozować weselnemu fotografowi i kamerzyście.

Zobacz wideo Jak rozpoznać, że dziecko ma autyzm? "Układanie samochodzików w rzędzie, machanie rączkami"

Dzieci też chcą dobrze wyglądać

Nie tylko kobiety chcą tego dnia wyglądać jak najlepiej, dotyczy to także panów oraz najmłodszych uczestników zabawy. Rodzice starają się na to wyjątkowe wydarzenie ubrać swoje dzieci elegancko i uroczo. Jedni ograniczają się do ładnej sukienki dla córki i koszuli z krawatem dla synka. Inni stawiają też na misterną fryzurę dla dziewczynki i mały garnitur dla chłopca. Są jednak i tacy, którzy pozwalają swoim nastoletnim córkom (a może wręcz je do tego zachęcają) do wystylizowania się na wesele jak na karnawał w Rio.

Na TikToku na koncie rbc wedding, pojawił się krótki filmik z wesela. Na nagraniu widać cztery dziewczynki i młodą kobietę na weselnym parkiecie. Wszystkie są mocno wystrojone. O ile wygląd najstarszej z nich na niektórych może nie robić wrażenia, o tyle trudno oderwać wzrok od dziewczynek, na oko 10-12-letnich. Mają na sobie buty na obcasie, dopasowane mini sukienki, ich włosy są ułożone w efektowne fryzury, na twarzach mają mocny makijaż. Do tego ozdobne opaski, sztuczne paznokcie, ciężka biżuteria etc. W ich wyglądzie nie ma nic z dziewczęcego uroku, prezentują się groteskowo i wulgarnie. 

Seksualizacja dzieci

Powyższe nagranie nie pozostawia wątpliwości, że mamy tu do czynienia z seksualizacją dzieci, czyli postrzeganiem ich w kontekście atrakcyjności seksualnej, nadawaniem im określonych cech i ról, narzucaniem zasad związanych ze światem dorosłych. Świadczą o tym obcisłe, podkreślające kształty kreacje, mocne makijaże, długie paznokcie i buty na obcasie, czyli typowe atrybuty kobiecości. 

Więcej o: