Rodzice szukają auta na komunię. Wymagania konkretne, ludzie kpią: "Somsiady zdechnom z zazdrości"

Chcieli, żeby ich dziecko podjechało pod kościół "w wielkim stylu". Nie dysponują "stosownym" autem, więc opublikowali na Facebooku post z ogłoszeniem. "Musi zawstydzić innych i robić wrażenie".

Więcej tematów związanych z życiem rodzinnym na stronie Gazeta.pl

Pierwsza komunia święta dziecka to dla wielu rodzin ważne wydarzenie religijne, a także okazja do tego, żeby spotkać się w rodzinnym gronie. Dla innych to okazja do zorganizowania wielkiej imprezy. Tu religijny aspekt wydarzenia schodzi na dalszy plan, najważniejsze są strojem, makijaże, fryzury, prezenty, sesje zdjęciowe i przyjęcie z tańcami.

Zobacz wideo Jak rozpoznać, że dziecko ma autyzm? "Układanie samochodzików w rzędzie, machanie rączkami"

W mediach społecznościowych pojawiają się posty z prośbą o polecenie fryzjerki, wizażystki, fotografa etc. Rodzice, którzy nie dysponują "odpowiednim" pojazdem, szukają także aut do wynajęcia. 

"Musi zawstydzić innych"

Jeden z rodziców z Mysłowic postanowił zapewnić dziecku przystępującemu do pierwszej komunii świętej podwózkę pod kościół "w wielkim stylu". Na Facebooku zamieścił ogłoszenie o poszukiwaniu odpowiedniego pojazdu. Napisał: "Szukam limuzyny na komunie. Może być też jakiś zwykły samochód, ale bardzo wysokiej klasy, jakiś wyglądający na mega drogi. Musi zawstydzić innych i robić wrażenie. Np. BMW E60, F10, audi od A5 wzwyż, mercedes, infiniti, cadillac itp."

Internauci kpią z ogłoszenia

Pod ogłoszeniem pojawiło się wiele komentarzy rozbawionych internautów. Niektórzy nie dowierzali w autentyczność postu, inni pisali: "A żeby jeszcze lepsze wrażenie na wszystkich zrobić, to może Rutkowskiego wynajmij, niech podjadą wszyscy zamaskowani i np. w kajdanki skują i do wozu wrzucą, masz pewne, że nawet w TVP to puszczą"; "Wynajmuj kunia zrobisz lepsze widowisko i na pewno będą o tobie mówić na wiosce"; "Nie idź za tłumem. Zaskocz ludzi czymś, czego jeszcze nie było. Limuzyny, porsche to już standard. Mogę ci za niewielką opłatą wypożyczyć stare, rozklekotane Seicento. To dopiero będzie WOW. Sąsiedzi będą o was mówić latami. Nigdy nie zapomną o waszym imponującym wejściu"; "Kurde mamy lawetę może być? Takim nikt nie podjedzie, w gratisie kogucik włączymy. Ludzie kochani przestańcie robić z siebie wariatów, to jest Komunia dziecka, a nie pokaz mody u Prady".

Więcej o:
Copyright © Agora SA