Chce nadać dziecku wyjątkowe imię. Internauci poznali powód i pukają się w czoło

Pewna mama, na długo przed porodem wymyśliła, jakie chciałaby mieć przezwisko dla swojej córki. Zgodnie ze swoim marzeniem szukała inspiracji. Gdy zrezygnowana podzieliła się problemem w sieci spotkała się z wielkim niezrozumieniem. W Polsce taka sytuacja nie miała by miejsca.

Zanim dziecko przyjdzie na świat, niektórzy głowią się jak je nazwać. Jedni czerpią inspiracje ze swoich ulubionych aktorów, gwiazd, sław czy celebrytów. Albo wybierają spośród bohaterów książek, zaglądają na popularne rankingi imion, albo wręcz przeciwnie szukają spośród imion najrzadziej wybieranych. Wielu dorosłych, przed ostatecznym wyborem sprawdza jak potencjalne imię będzie współgrało z nazwiskiem. Radzą się także innych czy nie wywołuje złych i nieładnych skojarzeń, albo czy nie będzie wyśmiewane przez rówieśników. 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Szukała imienia, pod przezwisko dla dziecka

Dla pewnej użytkowniczki sieci, mieszkającej za granicą, żadna z powyższych rzeczy nie miała większego znaczenia. Miała termin porodu na 8 maja i na kilka dni przed, wciąż nie miała wybranego imienia dla córki. Gdy tylko dowiedziała się o tym, że jest w ciąży, do głowy wpadł jej pomysł, że jeśli to będzie chłopiec musi mieć w przyszłości przezwisko "peanut". Gdyby na świat miała przyjść dziewczynka będzie szukała imienia, które pozwoli mieć jej przezwisko "jelly". Przez całą ciążę nie zmieniła zdania, ale tuż przed porodem, chciała zasięgnąć rady internautów. Przyszedł jej do głowy jedyny pomysł, by nazwać córkę "Jel'yiana", jednak rodzina zupełnie nie podzielała jej radości, nikomu się nie spodobało. Zrezygnowana, postanowiła prosić o pomoc i inne inspiracje internautów. Miała nadzieję, że nie zostanie wyśmiana, ale dzięki temu znajdzie rozwiązanie swojego problemu.

Zobacz wideo Lili Antoniak zdradza, skąd pomysł na dość nietypowe imiona dla córek. "Moja obserwatorka nazwała tak swoją córkę dzięki mnie"

Zasady nadawania imion w Polsce pozwalają ograniczyć wyobraźnię

Ta historia została opisana na stronie thesun.co.uk. Choć nie wiadomo jak się skończyła, wiadomo że pomysł mamy nie spotkał się z wielkim zrozumieniem internautów. Według nich powód szukania odpowiedniego imienia przez kobietę, jest dziwny i infantylny. Inni zupełnie nie rozumieją, jak można wymyślić przezwisko dla dziecka i tym kierować się wybierając właściwe imię. Pojawiło się też kilka głosów, że zamiast szukać problemu, kobieta powinna po iść i zarejestrować dziecko po porodzie tak, by wymyślone przezwisko stało się pełnoprawnym imieniem. Według nich nie powinno być z tym najmniejszego problemu. My natomiast przypominamy, że w Polsce taka rzecz, nie miałaby w ogóle miejsca. Według wytycznych, rodzice wybierając imię dla dziecka muszą wziąć pod uwagę, że: można wybrać dla dziecka maksymalnie dwa imiona, imię musi być podane w pełnej formie, a nie w zdrobniałej oraz nie może być dla dziecka krzywdzące. Ostateczna decyzja należy do urzędnika.

Źródło: thesun.co.uk

Więcej o: