"Odmówiłam pasierbowi, gdy poprosił mnie o mój pierścionek zaręczynowy. Nie jestem jego matką"

Utrata jednego z rodziców to ogromny cios dla dzieci, a moment, gdy żyjący rodzic wejdzie w nowy związek, jest bardzo trudny. Niekiedy wręcz nie do zaakceptowania, o czym przekonała się 49-letnia macocha, której pasierb zażądał oddania mu jej pierścionka zaręczynowego. Kobieta nie chce się na to zgodzić, co wywołało kłótnie w rodzinie.

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Sandra Kubicka o zaręczynach i ślubie

49-latka od dwudziestu lat jest w związku z obecnie 53-letnim Billem. Ślub wzięli po śmierci matki jego dzieci, które były wtedy małe - Jima (aktualnie 31 lat) i Paige (obecnie 27 lat). Małżeństwo doczekało się też wspólnego syna Harry'ego, który ma 16 lat. O ile Paige po pewnym czasie zaakceptowała macochę, o tyle jej starszy brat nienawidzi kobiety, która od początku mówiła, że nie zastąpi im matki. Chłopak wyzywa ją i nie szanuje, a dodatkowo zażądał jej pierścionka zaręczynowego. 49-latka nie zgodziła się i doszło do rodzinnej awantury. Zrozpaczona kobieta postanowiła poprosić o radę internautów i opisała swoją historię w mediach społecznościowych.

Pasierb nienawidzi macochy. Zażądał jej pierścionka zaręczynowego

Pierścionek zaręczynowy 49-latki jest pamiątką, która jest przekazywana z pokolenia na pokolenie dla najstarszego z dzieci. Stąd zgodnie z rodzinną tradycją powinien trafić do Jima, który zadeklarował, że chce się oświadczyć swojej dziewczynie. 49-latka nie zgodziła się na oddanie mu pierścionka, bo nigdy jej nie szanował - wyzywał, rzucał seksistowskimi żartami ("Zmywanie to twoje zadanie. Jesteś kobietą") i był wobec niej bardzo nieprzyjemny. To zaowocowało kłótnią i zerwaniem z nim kontaktów. Mąż kobiety zgadza się z jej decyzją, ale rodzina od strony zmarłej żony jest po stronie 31-letniego Jima. Zrozpaczona 49-latka podzieliła się historią w sieci, gdzie internauci. Bardzo ją wsparli. 

Macocha nie oddała pierścionka. Internauci ją poparli

Użytkownicy platformy są całym sercem po stronie 49-letniej macochy. "Jim jasno dał do zrozumienia, że ani ty nie jesteś jego matką, ani on twoim synem. I kropka.", "Nie ma obowiązku traktowania cię jako matki, ale zarazem nie ma prawa żądać twoich rodzinnych pamiątek", "Pierścionek zaręczynowy należy do ciebie, to twoja rodzinna pamiątka i tylko Ty decydujesz, co z nim zrobisz" - pisali pod jej postem. 49-latka zdecydowała, że swój pamiątkowy pierścionek odda pasierbicy, Paige, która traktuje ją jak matkę i bardzo szanuje. Zrobi to wówczas, gdy młoda dziewczyna będzie chciała wyjść za mąż. 

Więcej o: