Najsławniejsza mama - blogerka nie żyje. Miała 47 lat

Nie żyje Heather Armstrong. Słynna amerykańska blogerka, a prywatnie mama, która była jedną z bardziej rozpoznawalnych osób w świecie blogosfery, popełniła samobójstwo. Miała zaledwie 47 lat. Od dłuższego czasu walczyła z depresją, o czym informowała wielokrotnie w mediach. O śmierci kobiety poinformował jej partner, Pete Ashdown, z którym związała się po rozwodzie z mężem Jonem.

 "Była błyskotliwą, zabawną, współczującą pisarką, która zmagała się z problemami psychicznymi i alkoholizmem. Uratowała wiele istnień dzięki swojemu pisaniu o depresji, ale ostatecznie nie mogła uratować siebie" - napisał Ashdown w oświadczeniu dla CNN, na które powołuje się portal wiadomości.radiozet.pl. Heather nazywana najsławniejszą mamą-blogerką prowadziła swój blog "Dooce", gdzie opisywała nie tylko blaski i cienie macierzyństwa, ale także poruszała ważne tematy dotyczące depresji i alkoholizmu, z którymi się zmagała. Odeszła osierocając dwójkę swoich dzieci,  Letie i Marlo.

Zobacz wideo Kupa gruzu czy "Lapidarium"? Betonowe płyty atrakcją na warszawskim Ursynowie

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Autorka "Dooce" popełniła samobójstwo. Przegrała walkę z depresją

Heather Armstrong, która spopularyzowała blogowanie mam, popełniła samobójstwo. Została znaleziona w swoim domu w Salt Lake City 9 maja 2023 roku. Miała 47 lat. O jej śmierci poinformował media partner kobiety, Pete Ashdown, który przekazał, iż zmagając się z depresją i pisząc o niej, tym samym pomagając innym, "nie mogła uratować siebie".

 

Armstrong była twórczynią i autorką popularnego bloga "Dooce", gdzie opisywała swoje prywatne życie. Poruszała we wpisach tematy ważne, dotyczące pracy, opieki nad dziećmi, depresji, z którą się zmagała oraz te nieco mniej, dotyczące jej prywatnych przemyśleń i rozważań.

W 2004 roku blog "Dooce" stał się pierwszą osobistą witryną internetową w USA, na której pojawiło się tak dużo płatnych reklam

- podaje portal wiadomości.radiozet.pl.

 

Ostatnimi czasy, sporo miejsca na swoim blogu poświęcała tematowi depresji, z którą walczyła od czasu porodu swojego drugiego dziecka (2009 rok). Potem wpadła w alkoholizm i wiedząc, że jest to choroba, dzieliła się ze swoimi czytelnikami swoimi zmaganiami.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli przeżywasz trudności i myślisz o odebraniu sobie życia lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem, pamiętaj, że możesz skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych:

  • Centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym: 800-70-2222
  • Telefon zaufania dla Dzieci i Młodzieży: 116 111
  • Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych: 116 123

Pod tym linkiem Życie warte jest rozmowy znajdziesz więcej informacji, jak pomóc sobie lub innym, oraz kontakty do organizacji pomagających osobom w kryzysie i ich bliskim.

Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej, zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.

Więcej o: