11-latka była gnębiona w szkole. Wyszło na jaw, że ma IQ wyższe od Einsteina. Oto co robi teraz

Adhara Pérez Sánchez miała trzy lata, kiedy zdiagnozowano u niej autyzm. Była zastraszana i wyśmiewana przez rówieśników. Po pewnym czasie okazało się, że ma wyższy iloraz inteligencji od od Alberta Einsteina i Stephena Hawkinga!

Genialna dziewczynka

Adhara Pérez Sánchez ukończyła szkołę średnią, zanim skończyła siedem lat. Genialna dziewczyna z Mexico City uzyskała imponujący wynik w teście na inteligencję. Zdobyła 162 punkty. A to więcej niż zdobył najwybitniejszy fizyk w historii, Stephen Hawking. Gdy miała 11 lat, mogła się pochwalić tytułem magistra. Obecnie współpracuje z Meksykańską Agencją Kosmiczną, aby pomóc promować odkrywanie kosmosu wśród młodzieży.

Dyplom z inżynierii systemowej i przemysłowej ze specjalizacją z matematyki uzyskany na Uniwersytecie Technologicznym w Meksyku sprawia, że ??otwierają się przed nią wszystkie drzwi. Ale nauczyciele w pierwszych latach szkoli nie dostrzegli jej talentu.

Zobacz wideo Już niedługo polecimy na Marsa? Elon Musk, geniusz i filantrop

Trudny start

W wieku trzech lat przestała mówić. Zdiagnozowano u niej niepełnosprawność. Szkoła nie wspierała jej w żaden sposób. Pedagodzy i koledzy z dawnej klasy zachowywali co najwyżej neutralnie wobec niej. - Nauczyciele nie byli zbyt empatyczni, nie chciała się bawić z koleżankami z klasy, czuła się dziwnie, inaczej – opowiada jej mam. - Mogła być w szkole przez jakiś czas, ale potem już nie mogła, zasypiała, nie chciała już nic robić – kontynuowała. Była bardzo przygnębiona, ludzie nie okazywali wobec niej empatii, wręcz wyśmiewali się z niej .

Przyszedł czas na zmianę szkoły. I była to bardzo dobra decyzja. Dziś jest uznawana za geniuszkę.  - Chcę polecieć w kosmos i skolonizować Marsa — opowiada. - Jeśli nie podoba ci się to, gdzie jesteś, wyobraź sobie, gdzie chcesz być. Widzę siebie w NASA, więc warto spróbować – dodała. W zeszłym roku Uniwersytet Arizony zaoferował jej stypendium i miejsce na studiach z astrofizyki, ale komplikacje związane z wizą sprawiły, że musiała to odroczyć. Trzymamy kciuki za Adharę!

Więcej o: