Rodzice wyprawili bliźniaczkom komunię z pompą. Dziewczynki podjechały pod kościół karetą

Dziewczynki miały na sobie sukienki na kształt sukni ślubnych - były obszerne, bogato zdobione z głębokimi dekoltami. Ich ufryzowane główki zdobiły tiary i długie welony. Tak wyglądając, przystąpiły do pierwszej komunii świętej.

Więcej tematów związanych z życiem rodzinnym na stronie Gazeta.pl

Podczas gdy dla jednych pierwsza komunia święta dziecka jest ważnym wydarzeniem religijnym i rodzinnym, dla innych to okazja do zorganizowania ogromnego przyjęcia przypominającego wesele. Wynajmują odpowiedni lokal, wybierają wymyślne menu, nie zapominają o zespole lub DJ-u, fotografie i kamerzyście. W czasie imprezy na gości czekają liczne atrakcje m.in. występy wokalne uczestników, czasem otrzymują od rodziców głównego bohatera wydarzenia drobne upominki.  

Zobacz wideo Co zrobić w przypadku oparzenia u dziecka?

Na komunię pojechały karocą

Na TikToku, na koncie RBC Wedding Dance Party Page opublikowano nagranie, na którym zaprezentowano, jak rodzice uroczych bliźniaczek przygotowali się do dnia przyjęcia przez nie pierwszej komunii świętej. Dziewczynki podjechały pod kościół białą karocą. Miały na sobie obszerne suknie z głębokimi dekoltami, na głowie długie welony i tiary. Wcześniej były u fryzjera, który ułożył im włosy w misterne upięcia. Mama pomyślała także o odpowiednich dodatkach - stylowych okularach i biżuterii. Dziewczynki wyglądały jak małe panny młode, chętnie pozowały do zdjęć i nagrań.

Pierwsza komunia święta to religijne wydarzenie

Obserwując w ostatnich latach przygotowania do pierwszych komunii świętych można odnieść wrażenie, że niektórzy ludzie zapomnieli o religijnym wymiarze całego wydarzenia, skupili się wyłącznie na tym, żeby przyjęcie było huczne, żeby goście przynieśli kosztowne prezenty (coraz częściej koperty z pieniędzmi) i żeby efektem można się było pochwalić w mediach społecznościowych. Z drugiej jednak strony sposób, w jaki rodzice świętują ten wyjątkowy dzień, jest ich sprawą, w końcu to ich pieniądze i oni decydują, na co je wydadzą. 

Więcej o: